Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jane && Aleks<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 21, 2012 12:21 pm

*inchise usa in urma lui si apoi se indrepta spre baie, ochii ei jucand in lacrimi, deoarece el o facuse sa simta atat de prost inca singura modalitate prin care putea sa se descarce o vedea plansul; asa ca intra in baie unde se inchise, descarcandu-se vreo cateva minute bune, insa apoi isi dadu cu apa pe fata si pleca spre bucatarie, vrand sa se preocupe cu ceva*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 21, 2012 12:25 pm

*statuse prea mult in camera incercand sa ignore ceea ce se intampla intre Jane si Aleks insa intr-un final a decis sa iasa si sa vada ce se intampla insa livingul era gol asa ca a inceput sa o caute pe Jane prin casa pana a gasit-o in bucatarie.observa el ca era cam trista asa ca s-a apropiat de ea si i-a pus mana usor pe umar mangaindu-i-l.*
-ce vroia omul ala ingrozitor?ce ti-a zis?
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 21, 2012 12:32 pm

- Lucruri legate de birou... nimic important
*ii raspunse evitand sa se intoarca cu fata la el si sa-i spuna adevarul, insa tonul o trada destul de mult; ofta si renunta sa se mai uite prin acea carte de retete pe care o lasase intamplator acolo, in bucatarie, intorcandu-se in scurt timp cu fata la el; se lipi usor de dulapul mic din spatele ei, privindu-l trista fix in ochi*
- Scott... eu si acel om ingrozitor, asa cum l-ai numit tu, ne-am petrecut odata o noapte impreuna... cu cateva zile inainte sa reapari tu in viata mea. In ziua urmatoare am afla ca avea sa fie seful meu...
*zise, incepand sa-i povesteasca, vrand sa nu-l ia mai tarziu prin surprindere mai tarziu*
- Iar acum isi doreste sa ma aiba. Si nu iti spun astea pentru ca ma simt neajutorata, ci pentru ca nu vreau ca mai tarziu sa te trezesti prins in ceva si sa nu sti in ce..
*ii raspunse, desi il mintise atunci cand ii spusese ca nu se simte neajutorata*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 21, 2012 12:36 pm

* a ascultat-o si a incercat sa nu faca pe gelosul pentru ca stia ca nu are dreptul avand in vedere ca totul se petrecea inainte ca el sa apara in viata ei,dar nu se putea abtina totusi sa nu fie furios pe el.*
-Tie iti place de el?Vreau sa stiu daca ma iubesti sau preferi sa ramai cu el.Nu vreau sa ma trezesc ca esti prinsa intr-o casatorie nefericita cu mine si sa te gandesti la el.Sunt gelos si as vrea sa-l fac scrum dar nu pot sa iti ignor decizia.
*a zis el abtinandu-se sa nu izbucneasca in vreun fel si se mentinea chiar calm.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeDum Oct 21, 2012 12:40 pm

*inghiti in sec atunci cand il auzi insa nu-si lua privirea din ochii lui*
- Daca il vroiam pe el, nu crezi ca poate acum nu mai erai aici, cu mine?
*il intreba ea, privindu-l fix in ochi destul de serioasa, chiar daca tristetea inca se mai citea in privirea ei; ofta si se dadu din fata lui, mergand spre living*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:11 am


***


*Aleks era la birou si statea cu privirea in niste acte si se uita concentrat la ele dorind sa isi rezolve cazul pe care il avea acum si vroia sa isi scape clientul basma curata din aceasta situatie asa ca trebuia sa se concentreze foarte bine.Jane nici macar nu venise insa probabil ca imediat ce avea sa ajunga avea sa fie distras de la munca.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:24 am

*trecusera vreo cateva zile, insa intr-un final considera ca ar fi cazul sa mearga pana la birou doar pentru a-i da demisia, chiar daca atunci el nu continuase; asa ca ajunse destul de devreme la birou si se indrepta spre biroul lui, batand inainte sa intre la usa; intra in scurt timp si ajunsa in fata biroului lui incepu sa-si caute ceva in geanta, gasind intr-un final o hartie pe care i-o puse in fata lui, apoi se intoarse, vrand sa plece, fara ca sa-i spuna macar ceva*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:27 am

*el nu i-a adresat niciun cuvant pana nu s-a uitat pe hartie si dupa ce a vazut ca aceea era demisia ei a luat hartia si a rupt-o.*
-Nu iti accept demisia asa cum am mai zis-o inca odata si o sa o repet de mai multe ori daca e nevoie.
*a zis el in timp ce isi ridica privirea spre ea.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:38 am

*se opri in loc, intorcandu-se cu fata la el*
- Ar trebui sa-mi pese? Chiar daca nu mi-ai acceptat-o va trebui sa ma concediezi, avand in vedere ca nu am de gand sa mai vin aici, sa muncesc cu tine...
*ii raspunse, ridicand din umeri*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:39 am

-Ei bine sa stii ca sunt o persoana optimista si cred ca intr-o zi tot te vei intoarce la serviciu indiferent ce zici tu.
*a continuat el avand pe chip un zambet larg si neafectat de ceea ce ii spunea ea,si era chiar sigur ca ea avea sa vina inapoi la el.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:42 am

*se incrunta usor, auzindu-i raspunsul*
- Sa ma intorc aici de ce? Pentru ca poate n-as avea unde sa ma mai angajez?
*il intreba, gandindu-se ca poate el avea sa-i fure si acel lucru, avand in vedere ca era destul de cunoscut*
- Pentru ca ai fi in stare si de asa ceva... Pe langa multe altele...
*ii zise, privindu-l in continuare*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:46 am

-Jane,citesti cumva ganduri?S-au te-ai gandit tu asa din proprie initiativa ca as putea sa fac asta?
*a intrebat el in timp ce se ridica de pe scaunul sau si se indrepta incet dar sigur spre Jane.*
-Cred ca stii deja de ce sunt eu in stare asa ca poate ca te chinui degeaba sa iti depui demisia ca oricum o sa te intorci tot aici.
*i-a zis in timp ce isi mentinea privirea asupra chipului ei.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:52 am

*se incrunta usor, insa apoi ofta, dand in sfarsit in retragere*
- Ce ar trebui sa fac ca sa ma lasi in pace, Aleks? Pentru ca e clar ca-ti doresti ceva de la mine de la nu vrei sa ma lasi deloc in pace sa-mi vad viata.
*ii raspunse ea, privindu-l inca fix in ochii*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:56 am

-Te inseli total daca crezi ca eu o sa te las vreodata in pace.Nici nu ai idee ce pot sa fac ca sa te obtin de cate ori vreau.
*a zis el foarte sigur pe sine dupa care i-a zambit extrem de pervers.*
-Spune-i catelusului tau sa aiba grija.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:02 am

*pe chipul ei aparu acum o expresie de tristete; nu-si lua insa privirea de la el, privindu-l in continuare in ochii*
- Ai vrea sa ma ai si daca as fi insarcinata? Pentru ca felicitari, o sa devi tata...
*ii raspunse ea, mintindu-l destul de bine, ramanand inca in loc*


Ultima editare efectuata de catre Thea. in Lun Oct 22, 2012 10:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:09 am

*imediat ce ea a rostit cuvintele el a ramas poker face si a privit-o cu o expresie indescifrabila pentru ca acele cuvinte pe care ea le zisese il cam socasera.*
-Minti.Nici macar nu e al meu.Nice try.Mi-l arunci mie in cap pentru ca te-a lasat iubitul tau catelus.Nici sa nu te gandesti.
*a adaugat el desi nu era convins ca ea chiar nu mintea dar acum isi incerca norocul.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:11 am

- La fel de sensibil ca de obicei... Tu chiar sti cum sa faci o femeie fericita, Aleks...
*ii raspunse ea, destul de ironica, insa apoi se intoarse si incepu sa mearga spre iesire din nou, fiind destul de trista acum*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:15 am

-Sa te fac fericita?Ai venit aici si mi-ai aruncat bomba asta asa pe nepusa masa si vrei sa te fac si fericita?Acum ce faci pleci?S-o crezi tu.
*a zis el dupa care a urmat-o si a apucat-o de brat si a tras-o usor inapoi.*
-Trebuie sa discutam despre asa zis-ul meu copil.Daca ai venit aici sa-mi dai vestea sigur te-ai gandit cum voi reactiona.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:25 am

*inghiti in sec atunci cand o prinse din urma, intorcand-o cu fata la el; in privirea ei se citea mai mult decat tristetea, insa stia ca nu avea sa-l impresioneze cu nimic*
- Era o ironie... Insa se pare ca nu esti capabil sa faci diferenta intre niste vorbe normale si niste ironii.. Iar in ceea ce priveste acel copil, da, te-am mintit. Insa chiar si daca ar fi fost adevarat, ar fi schimbat cumva situatia? La urma-urmei, pe tine raman doar o alta femeie pe care crezi ca o poti avea oricand, dupa bunul tau plac...
*zise, privindu-l fix in ochi, la fel de trista, insa apoi isi lasa privirea in jos, incercand sa evite sa-l mai priveasca*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:36 am

-Nu esti numai asta.Mi-ai atras atentia la inceput si m-ai determinat sa imi doresc sa te cunosc cu adevarat Jane,insa nu esti doar o alta femeie cu care eu ma culc.As fi putut sa fac asta de multe ori in acest interval insa nu am facut-o.Nu iti spune si asta ceva despre mine?
*a intrebat el schimbandu-si expresia fetei intr-una mult mai blanda ceea ce era foarte rar la el.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:40 am

*isi ridica privirea, privindu-l la fel de trista*
- Ar trebui sa ma faca sa ma simt mai bine vorbele tale...? Pentru ca nu o fac mai deloc...
*ii raspunse, apoi isi trase usor bratul din mana lui*
- Si ar trebui sa intelegi ca noi doi am avut o simpla aventura de-o noapte si nimic mai mult. Nu sunt genul de femeie care ii place sa se joace cu cineva si imi cer scuze daca in noaptea aceea ti-am dat anumite sperante...
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:48 am

*ii vorbea de parca el ar fi vrut mai mult si se insela amarnic.nu isi dorise niciodata mai mult decat o simpla aventura si nu se vedea intr-o relatie.*
-Sper ca ti-ai dat seama ca nici eu nu sunt chiar un barbat caruia sa ii pese de casatorie.Asa ca nu mi-ai dat sperante chiar deloc si nu te-ai jucat cu mine.Banuiesc ca poate e timpul sa imi iau gandul ca ceea ce s-a intamplat intre noi se va mai intampla vreodata.Poate ca iti e mai bine cu logodnicul tau pentru ca macar el crede orbeste in casatorie iar eu nu.
*a replicat el foarte direct.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 10:59 am

- Cel putin el mi-ar oferi o parte stabila... pe cand tu nu mi-ai oferi decat niste clipe pe care le pot avea chiar si cu el.
*il completa, continuand sa-l priveasca fix in ochii*
- Iar daca acum am terminat cu subiectul acesta, imi vei primi acum demisia?
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 11:05 am

-Esti binevenita sa ramai fara ca noi sa avem in mod expres vreun fel de relatie.Nu vreau sa pleci pentru ca o sa trebuiasca sa imi caut pe altcineva si nu stiu daca acel cineva ar putea sa faca treaba la fel de bine.
*a zis el dorind sa-i arate ca macar tinea la faptul ca ea lucra bine.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 11:07 am

*il privi, insa era la fel de neincrezatoare*
- De ce nu-mi vine oare sa te cred?
*spuse ea, privindu-l in continuare fix in ochii*
- Pentru ca poate pana acum ai dat dovada ca nu e chiar asa...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Jane && Aleks<3
Sus 
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: