FORUM<3

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Jane && Aleks<3

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Oana

Data de inscriere : 26/09/2012

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:04 am

Scott
*auzind cuvintele lui Jane s-a uitat la Aleks cu o expresie neutra dupa care s-a incruntat fiind vizibil suparat pe faptul ca Aleks o mintise pe Jane.*
-El nu e sotul tau.Eu voi fi sotul tau.Suntem logoditi ai uitat?
*a intrebat el incercand sa zambeasca catre Jane desi nu era in stare sa o faca in acea clipa insa se chinuia.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:12 am

*se incrunta si isi intoarse privirea spre Aleks, privindu-l pentru cateva clipe*
- Se pare ca da...
*ii raspunse, privindu-l inca pe Aleks, insa apoi isi intoarse privirea spre Scott*
- Imi pare rau, dar ma simt mult prea slabita si nu prea reusesc acum sa-mi dau seama care e realitatea...
*zise, insa apoi ofta usor, luandu-si privirea de la el*

Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Yeah, feed the rain, 'cause without your love my life ain't nothing but this carnival of rust...

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:20 am

Aleks
*vazand ca lui ii cam strica pasenta,s-a gandit ca era timpul sa il scoata pe Scott din salon.*
-Ce-ar fi sa o lasi pe Jane in pace si sa nu o mai superi acum cand are nevoie de odihna.E confuza si asa destul de mult nu are nevoie sa fie si mai rau.

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:30 am

*isi intoarse capul spre Aleks, privindu-l incruntata*
- De cand decizi tu in locul meu? Si de cand sti ce e mai bine pentru mine? Si in plus, de ce tocmai tu te trezesti sa comanzi cand singurul de vina pentru care ma aflu aici esti tu?
*comenta ea, pe acelasi ton ragusit, cu vocea usor ridicata*

Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Yeah, feed the rain, 'cause without your love my life ain't nothing but this carnival of rust...

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:34 am

-De ce sunt eu de vina ca a dat peste tine un sofer prost?Nu te supara dar nu este vina mea ca nu te asiguri inainte sa treci strada.
*a zis el simtindu-se jignit ca dadea vina pe el cand stia ca nu era vina lui.*

Scott
*vroia sa-l vada pe Aleks afara din acel salon asa ca era cam dispus sa faca orice.*
-Singurul care trebuie sa plece esti tu.Ce-ar fi sa o lasam pe Jane sa ne spuna pe cine vrea sa aiba aici langa ea.
*a adaugat el.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:38 am

- Si oare care era motivul pentru care nu m-am asigurat?
*il intreba ea, amintindu-si acum de ce se intamplase inainte de accident intre ei, pe chipul ei vazandu-se acum o tristete destul de mare*
- Asa ca de ce nu pleci mai bine si ma lasi in pace odata pentru totdeauna?
*continua sa i se adreseze lui Aleks, evitand sa-l mai priveasca pe Scott*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:41 am

Scott
*s-a uitat la Aleks cu un zambet care sugera ca el castigase de data asta dupa care i s-a adresat.*
-Ai auzit-o macho man.Du-te tare si nu te mai intoarce.
*a replicat el usor ironic.*

Aleks
*s-a uitat cu o expresie neutra la Scott auzind cuvintele acestuia insa nu s-a lasat impresionat.*
-Gandeste-te doar ce putea sa caute logodnica ta la mine.Nu-i asa Jane?
*a intrebat el intorcandu-se spre Jane.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:46 am

*inghiti in sec auzindu-i vorbele si isi dadu seama ca pana la urma el chiar vroia sa-i distruga orice urma de relatie cu Scott; il privi pentru cateva clipe pe Aleks, insa apoi isi intoarse privirea spre Scott, privindu-l cu acea expresie trista*
- Imi poti imprumuta telefonul tau, te rog?
*il intreba, privindu-l in continuare, incercand sa-l evite acum pe Aleks*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:48 am

*auzindu-o pe Jane si-a scos imediat telefonul si i l-a intins acesteia pentru ca ea sa isi poata efectua apelul,asta in timp ce el se uita la Aleks asteptand ca acesta sa plece odata de acolo si sa nu ii mai deranjeze.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:50 am

*ea insa nu suna pe nimeni, ci trimise un simplu mesaj, apoi ii intinse telefonul lui Scott*
- Multumesc...!
*iar dupa ce el il lua se intoarse usor cu spatele la Aleks, privind din nou in directia in care privea mai devreme, ignorandu-i acum pe amandoi*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:53 am

*Scott astepta ca Aleks sa se care odata ca sa ramana singur cu logodnica lui asa ca l-a privit pe acesta in continuare si daca nu se cara odata avea sa fie nevoit sa il scoata cu forta.*
-Pe bune,iesi odata ca n-am chef sa te scot in suturi.
*a zis el simtindu-se exasperat.*

*Aleks a decis ca poate era mai bine sa plece desi stia ca el l-ar fi batut pe Scott cu ochii inchisi.*
-Pa,doamna Reed.
*a zis el incercand sa rasuceasca cutitul in rana dupa care a iesit.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 11:57 am

*inchise ochii atunci cand il auzi pe Aleks; cu siguranta lui nu-i pasa cat rau reusea sa-i faca ei, nu lui Scott si se intreba ce isi dorea atat de mult de la ea, desi stia prea bine ce isi dorea; ofta si isi deschise ochii intr-un final, privindu-l pe Scott*
- Cred ca ar fi mai bine sa pleci si tu... Parintii mei oricum or sa vina peste vreo cateva ore...
*ii zise, pe un ton destul de incet, privindu-l in continuare, desi ar fi vrut sa evite sa-l mai priveasca*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:02 pm

*s-a uitat la ea si s-a asezat pe un scaun din apropiere dupa care a privit-o cu o privire extrem de blanda.*
-Nu plec nicaieri.Nu pot sa te las singura aici.
*a spus el dupa care s-a apropiat de ea si i-a sarutat usor fruntea.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:07 pm

*inchise usor ochii atunci cand o saruta pe frunte, si desi adora senzatia, se trase usor in spate, ferindu-se astfel de el; isi deschise apoi ochii, privindu-l cu aceeasi expresie trista*
- Poate ca nu vrei asta insa eu vreau sa pleci si sa ma lasi singura... Ar fi mult mai bine asa pentru amandoi pentru ca eu nu vreau sa te ranesc si mai mult decat am facut-o deja... Si e mult mai bine sa nu sti, desi nu e corect...
*ii raspunse, stiind ca avea sa insiste oricum pe acel subiect odata ce ea il deschise; isi lasa apoi privirea in jos, ghemuindu-se incet in pat, simtind cum fiecare os incepea sa o doara chiar si de la acele mici miscari*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:10 pm

-Orice s-ar fi intamplat numai conteaza.Eu te iubesc.Singurul mod in care m-ai fi putut rani era sa-l alegi pe el in locul meu.Asta m-ar fi ranit profund pentru ca eu te iubesc atat de mult si iti vreau binele pe cand el nu poate decat sa te distruga si sa te foloseasca.
*a zis el fara sa-si doreasca sa stie ce se intamplase desi oricum banuia si el,pentru ca avea si el o imaginatie insa totusi era convins ca nu Jane fusese de vina pentru ce se intamplase ci sarpele de Aleks.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:15 pm

- Si te va rani sa afli acum ca l-am ales pentru cateva clipe pe el in locul tau si te-am inselat...
*ii raspunse imediat ce el termina de vorbit, privindu-l din nou*
- Iar daca ti-as spune ca imi pare rau, probabil nu ar fi de ajuns... cum nu ar mai fi nimic altceva... Asa ca inainte sa ajung sa te ranesc mai mult si poate sa ma ranesc chiar si pe mine insumi mai mult, vrei te rog sa pleci?
*il intreba, ochii ei jucand acum in lacrimi, insa la cat de orgolioasa era ea isi feri in secunda urmatoare din nou chipul de el, vrand sa nu o vada in acea ipostaza*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:20 pm

*auzind cuvintele ei si mai ales faptul ca il dadea afara desi el era dispus sa treaca peste tot si-a dat seama ca ea defapt nu il vroia pe el si nu stia cum sa i-o zica mai clar.*
-Bine.O sa plec.
*a fost tot ce a zis el simtindu-se mai ranit decat ar fi putut fi vreodata asa ca s-a ridicat de la locul sau si a plecat.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:23 pm

*isi ridica privirea, privindu-l pe Scott cum pleaca, insa apoi si-o lasa din nou in jos, stiind ca-l ranise destul de tare, poate mai mult decat isi imaginase ca avea sa o faca; iar in acea clipa incepea sa-l urasca destul de tare pe Aleks, insa stia ca nu mai avea cum sa dea timpul inapoi*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:31 pm

Aleks
*nu avea de gand sa plece asa cu una cu doua asa ca a stat sa vada daca Scott chiar avea sa plece sau nu si dorinta i s-a indeplinit asa ca el s-a gandit sa se prezinte la Jane cu un buchet de trandafiri si cu o cutie de bomboane.a iesit din spital si s-a dus sa cumpere un buchet de trandafiri albi si o cutie de bomboane de ciocolata si s-a intors inapoi in salonul lui Jane,dupa care i le-a dat acesteia.*
-Speram sa indreptam situatia dintre noi.

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 26, 2012 12:37 pm

*ea statea acum cu spatele la el, incercand sa adoarma; nu reusi sa faca nici atat, deoarece plansese in tot acel timp; se intoarse incet cu fata la el, privindu-l pe Aleks, fara sa se uite la ce ii adusese*
- Sa indreptam ce situatie dintre noi, Aleks? Cea in care ai reusit sa-mi distrugi relatia si orice urma de fericire sau cea in care eu sa-ti redevin jucaria perfecta cu care sa te culci oricand ai tu chef?
*ii raspunse pe un ton destul de dur, observandu-se pe chipul ei ca plansese*
- Desi, cred ca amandoi stim prea bine ca ar fi prima, deoarece tie nu-ti pasa de cat rau poti face...

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Sam Oct 27, 2012 11:56 am

-Cred ca putem sa trecem si noi peste toata asta si sa fim iar prieteni.Chiar este asa de greu sa treci odata peste asta?
*a intrebat el uitandu-se la ea usor exasperat pentru ca ea nu vroia sa-l ierte mai ales ca el facuse un gest asa de dragut pentru ea si el nu obisnuia sa faca nimic dragut pentru nimeni infara de el insusi.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Sam Oct 27, 2012 11:59 am

- Da, chiar este asa greu, cel putin dupa ce ai reusit sa faci ultima oara. Asa ca vrei te rog sa pleci si sa-ti iei cadourile inapoi?
*il intreba, privindu-l in continuare in ochi, fara sa-si ia privirea de la el*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Sam Oct 27, 2012 12:00 pm

-Nu am de gand sa iau nimic cu mine.
*a zis el simplu dupa care s-a ridicat de acolo si s-a gandit ca mai bine o lasa singura pentru ca oricum el vedea ca e foarte capoasa si nu vroia sa il ierte.De parca fusese vina lui ca daduse masina peste ea.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Sam Oct 27, 2012 12:05 pm

*il privi cum se intoarce si pleaca, insa fix cand el deschise usa, in salon intra un cuplu format din niste persoane aflate pe la varsta mijlocie, aceia fiind parintii ei; ea inghiti in sec si se intoarse incet pe o parte, apoi incerca sa se ridice in fund, considerand ca poate acum parintii ei aveau sa o ajute sa se externeze mai repede*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Sam Oct 27, 2012 12:08 pm

*cand a dat sa iasa a fost intampinat de un cuplu in varsta care l-au intrebat ce cauta acolo si cine era,asa ca el a zambit larg si le-a zis acestora ca era iubitul sot al lui Jane,dupa care s-a intors inapoi pe varfuri fiind tare hotarat sa ramana.* =))))

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   

Sus In jos

Jane && Aleks<3
Sus 
Pagina 9 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: