FORUM<3

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Jane && Aleks<3

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Thea.
Admin

Data de inscriere : 26/09/2012

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:21 pm

*iar dupa ce ea isi mai reveni, se ridica in sezut, vrand sa-si ia lenjeria si sa imbrace la loc, pentru ca apoi sa plece, deoarece nu-i statea deloc in fine sa-si petreaca noptiile impreuna cu cei cu care era de obicei, chiar daca nu fusese ea cu prea multi barbati la viata ei; asa ca se ridica si in scurt timp se imbraca la loc cu lenjeria, cautandu-si apoi corsetul care era cam ratacit*

Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Yeah, feed the rain, 'cause without your love my life ain't nothing but this carnival of rust...

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:23 pm

-Si unde te duci?
* a intrebat el simplu in timp ce o urmarea cu privirea si vedea ca ea isi cauta corsetul pe care il purtase.*
-Poti sa te intorci inapoi.
*i-a zis el incercand sa o faca sa se intoarca langa el.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:28 pm

*nu apuca sa-l mai caute deoarece in scurt timp il auzi pe el vorbindu-i; astfel, se intoarse usor cu fata la el, privindu-l usor cam incruntata*
- Vroiam sa ma intorc acasa...
*ii raspunse ea destul de simplu, insa apoi se apropie usor de pat si ii lua camasa, imbracandu-se cu ea, camasa care ei ii venea prea bine:>;Wink; se intinse usor in scurt timp langa el, privindu-l fix in ochi*
- Nu am obiceiul sa raman in cazul in care nu sunt la mine acasa...

Come feed the rain, 'cause I'm thirsty for your love dancing underneath the skies of lust
Yeah, feed the rain, 'cause without your love my life ain't nothing but this carnival of rust...

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:33 pm

-Dar acum esti la mine acasa.Si nici eu nu am obiceiul sa raman atunci cand nu sunt la mine acasa.Se pare ca ne asemanam putin in anumite privinte.
*a zis el dupa care observa ca ea totusi a acceptat sa ramana alaturi de el desi el se ducea de dimineata la serviciu dar numai conta.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:37 pm

- Se pare ca da...
*zise, insa apoi inchise ochii si adormira intr-un final amandoi; a doua zi dimineata se trezi insa singura in acel pat mare, insa cand il cauta pe Aleks, nu-l gasi prin toata casa; nu stia exact ce sa faca asa ca se imbraca si cauta un set de chei cu care sa incuie apartamentul, pe care avea sa i le aduca mai tarziu, dupa ce isi termina prima zi de munca;
ajunse acasa intr-un final si se grabi sa fie gata, insa intarziase deja o ora intreaga; spera insa sa fie trecuta cu vederea acea intarziere a ei, chiar daca stia ca avea sa lase de dorit astfel imaginea ei in fata noului sau sef; cu toate acestea, incerca sa ramana optimista si cand ajunse in fata usii biroului sau, intra incet, nu inainte de a bate la usa; isi indrepta privirea spre birou, vrand sa-i vorbeasca si sa-si ceara astfel scuze ca intarziase, insa cand dadu cu ochii de acea persoana il vazu pe Aleks si nu mai spuse nimic=))))*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:42 pm

*el plecase dimineata si o lasase pe Jane de una singura in apartament avand incredere ca nu avea sa fure nimic si s-a dus la birou pentru ca avea treaba.ajuns acolo a inceput sa se uite prin tot felul de hartii si se simtea extrem de nervos pentru ca nu ii ieseau lucrurile asa cum isi dorea el,asa ca devenise chiar irascibil.s-a uitat la ceas si a vazut ca asistenta lui nu isi mai facea aparitia asa ca avea sa-i zica sa isi caute alt post ca el nu o mai primea daca nu venea la timp.auzi pana la urma ca cineva intrase in biroul insa el nu si-a ridicat privirea si i s-a adresat persoanei.*
-Daca vii la ora asta poti sa pleci pentru ca nu mai lucrezi aici.
* a zis el foarte dur.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:48 pm

*ea era inca socata de faptul ca se presupunea ca fix el trebuia sa fie noul ei sef si odata ce-i auzi vocea cu acel ton ridicat si dur, parca nici nu-i mai venea sa-i spuna ca ea era asistenta lui; asa ca pentru moment nu facu decat sa se apropie usor de birou si sa scoata din geanta cheiile, iar cand ajunse in dreptul lui, le lasa usor pe birou*
- Credeam ca mai ai nevoie de ele...
*zise incet, insa indeajuns incat sa o auda*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:51 pm

*si-a ridicat privirea cand a auzit vocea aceea familiara si a zambit larg.*
-Tu erai.M-ai facut o surpriza placuta venind.Mersi ca te-ai gandit sa vii sa-mi lasi astea.
*a zis el uitandu-se la chei dupa care si-a intors privirea spre ea.*
-O asteptam pe asistenta mea dar nu vine.Si probabil ca nici numai vine.Probabil ca e o fitoasa pe care n-o sa o sufar si o sa vreau sa o dau afara din clipa in care calca pragul acestui birou.Ar fi fost dragut daca tu ai fost asistenta mea.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 12:56 pm

*continua sa stea acolo, langa el, si auzindu-i vorbele, parca acum chiar ca nu-i mai venea sa-i spuna motivul adevarat pentru care era acolo; insa, trebuia sa o faca, si poate ca nu avea sa fie chiar atat de rau precum parea sa fie, mai ales ca-i spuse ca ar fi fost dragut sa fie ea asistenta lui*
- De fapt, asistenta aceea fitoasa si pe care cu siguranta vrei sa o dai afara sunt eu... Am intarziat pentru ca nu am stiut unde mai ai un set de chei pentru ca ai plecat si m-ai lasat singura, iar eu nu putea sa las apartamentul descuiat... plus ca mi-a luat ceva pana am ajuns acasa si m-am schimbat si am venit aici... Si imi pare rau. Dar, poti sa ma mai dai afara daca vrei.
*ii zise, simtindu-se cam prost, continuand sa ramana langa el*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 1:02 pm

*auzind cuvintele ei a ramas pur si simplu prost.care erau sansele?pe bune acum?desigur ca erau infime dar totusi cand a vazut ca ea se simtea asa de vinovata s-a ridicat de la locul sau si a oprit-o.*
-Tocmai ti-am zis ca as vrea sa te am ca si asistenta.Daca era alta in locul tau pleca demult,dar esti tu deci trebuie sa ramai.
*a zis el zambindu-i larg.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Vin Oct 12, 2012 1:06 pm

*ramase in loc, privindu-l fix in ochi; l-ar fi intrebat ea pe ce se baza alegerea pe care o facuse el, insa nu spuse nimic, fiind sigura ca avea sa se contrazica cu el; asta rca renunta sa-i spuna acele lucruri, preferand sa-i spuna altceva*
- Evelyn Jane Ford. Asta pentru ca nu m-am prezentat deloc.
*ii zise, intinzand usor mana*
- Noua ta asistenta...
*zise, sperand ca va ramane la acel statut, desi era sigura ca experietena de aseara nu avea sa fie ultima*

Sus In jos
Thea.
Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 10:41 am

*dupa ce scapa in sfarsit de la lucru, Jane decise ca ar fi cazul sa mearga sa se plimbe prin parc; avea norocul ca parcul sa fie destul de aproape de locul unde se afla firma lui Aleks, asa ca nu facu foarte mult pe drum; iar cand ajunse in parc, incepu sa se plimbe usor pe alei, parcul fiind cam pustiu la acea ora, insa pe ea nu prea o deranja acest lucru*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 10:45 am

*Scott se plimba la ora aia prin oras de si trecuse si prin parc pana cand de departe a observat-o pe exa lui,Jane.Ii fusese dor de ea mai ales pentru ca ei se intelesesera foarte bine si erau un cuplu solid insa departarea dintre ei impusa de urmarea unor facultati diferite i-a despartit dar acum ca revenise ar fi vrut sa incerce sa reia de unde o lasasera.s-a apropiat mai mult asa ca si-a pus mana usor pe umarul ei si i s-a adresat.*
-Jane.God,ce dor mi-a fost de tine.
*a zis el nevenindu-i sa creada inca cum daduse norocul peste el.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 10:52 am

*se opri intr-un final in fata unui lucru care ii atrasese atentia si fix cand era mai concentrata simti o atingere pe umarul ei, lucru care o facu automat sa se intoarca; si surpriza, persoana care i se adresase era chiar Scott; in prima instanta nu stia nici macar cum sa reactioneze, insa intr-un final un zambet ii aparu pe buze*
- Buna, Scott!
*incepuse ea, salutandu-l, mentinandu-si zambetul pe buze*
- As minti daca as spune ca mie nu mi-a fost dor de tine...!
*ii raspunse, insa amintindu-si de noaptea precedenta, vorbele ei nu mai pareau chiar un adevar*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 10:58 am

*lui chiar ii fusese dor de Jane asa ca a simtit nevoia sa o imbratiseze.el o iubea si o iubise intotdeauna pe Jane pentru ca erau iubiti din liceu asa ca vroia sa mai lege odata relatie care fusese intre ei dar totusi avea sa o ia usor.*
-Ce ai mai facut?Jur ca mi-a fost dor de tine.Nu stiu cum am stat atat de departe unul de altul.
* a adaugat el.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:04 am

*iar imbratisarea o lua usor pe nepregatite; desi fusese iubita lui atatia ani, putea spune ca se cam dezobisnuise de toata acea afectiune cu care el o trata de fiecare data; zambi usor, raspunzandu-i la imbratisare usor cam stangace*
- Presupun ca din cauza ca a intervenit obisnuita, am reusit sa stam atata timp despartiti...
*ii raspunse ea, ridicand din umeri, apoi se departa usor, privindu-l fix in ochi*
- Si... ai reusit sa devi arhitectul care iti doreai sa devi acum cativa ani?

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:26 am

-Da,sa zicem ca da,dar pe bune mai bine imi lasam cariera deoparte.Atunci nu intelegeam ca distanta ne poate separa asa de tare insa totusi acum imi dau seama si imi pare rau ca ne-am despartit,Jane.
*a zis el simtindu-se vinovat ca alesese sa studieze in alta parte in loc sa ramana cu Jane si sa isi vada de viata lor impreuna mai ales ca el o iubea inca.*
-Tu ai devenit avocata care vroiai sa devii?
*a intrebat el interesat.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:30 am

*chiar daca ar fi vrut sa lamureasca lucrurile cu el, avand in vedere ca ele nu fusesera lamurite inainte sa plece amandoi, subiectul pe marginea caruia incepusera sa vorbeasca se putea spune ca nu era tocmai pe placul ei si stia ca avea sa bata undeva unde poate nu vroia sa ajunga ea inca*
- Din greseli invatam... Si poate ca ar trebui sa o luam ca pe o experienta de viata la urma-urmei...
*ii raspunse, insa apoi incepu sa mearga incet, in acelasi timp cu el, pe buze aparandu-i in scurt timp un mic zambet*
- Si da, am reusit sa devin avocata care mi-am propus sa devin, desi sunt inca la inceput.
*zise, ridicand din usor din umeri, intorcandu-si privirea in fata*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:39 am

*i se parea ca era cam rece cu el si nu prea intelegea el de ce,insa poate i se parea,dar totusi a hotarat sa riste si sa ii comunice si ei parerea sa.*
-Mi se pare mie sau te-ai schimbat foarte mult?
*a intrebat el in timp ce se uita la ea,nefiind convins ca se bucura ca il vedea asa cum o facea el.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:43 am

*nu o luase prin surpridere intrebarea lui, deoarece se astepta din clipa in clipa ca el sa o intrebe acel lucru; isi intoarse privirea spre el, privindu-l, fiind usor cam serioasa*
- Poti spune ca m-am schimbat, insa credeam ca sti care este opinia mea despre oamenii... Aceea cum ca oamenii nu se schimba, ci situatiile le schimba doar starile si poate si gandirea...
*ii raspunse, privirea ei devenind usor trista*
- Iar in cazul meu, poti spune doar ca singuratatea e singura de vina.
*ii zise, apoi isi intoarse usor privirea in fata, evitand sa-l mai priveasca*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:48 am

*auzind cuvintele ei ar fi vrut sa-i spuna ca ii parea atat de rau ca o lasase de una singura numai ca sa-si faca el o cariera.si-a facut curaj sa ii spuna chestia asta.*
-Jane,imi pare rau ca am ales cariera si nu m-am gandit la noi cand trebuia.Regret amarnic asta acum si as vrea sa dau timpul inapoi.As da orice sa pot sa mai aleg inca odata si sa te aleg pe tine,dar acum e tardiv.Mi-am pierdut sansa.* a adaugat el simtindu-se vinovat.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 11:53 am

*se opri in loc atunci cand il auzi, intorcandu-si privirea spre el, privindu-l usor incruntata*
- Nu esti singurul care a gresit punandu-se primul... Si eu am facut la fel.
*ii raspunse, insa apoi isi lasa privirea in jos pentru cateva clipe; si-o ridica intr-un final, privindu-l din nou in ochi*
- Putem sa lasam trecutul in urma? Nu ma simt mult prea confortabil sa discut despre ce a fost... si prefer mai degraba sa ma axez pe prezent decat sa ma pierd prin tot ce a fost...
*continua, ramanand cu privirea in privirea lui, privindu-l blanda*

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 12:05 pm

-Ai dreptate nu are rost sa vorbim despre trecut,dar totusi mi-au venit amintirile acum si cred ca simtea nevoia sa iti zic asta.
*a zis el in timp ce se deplasa in acelasi ritm cu ea.*
-Si ce faci in prezent?Banuiesc ca lucrezi undeva ca si avocata nu?Adica imi dau imaginez ca ai un job bine platit si ca esti extrem de fericita pe toate planurile nu?
*a zis el incercand astfel in mod subtil sa afle daca exista cineva in viata ei ca sa vada daca putea sa isi faca curaj sa o recucereasca.*

Admin

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 12:15 pm

*auzindu-i intrebarea, mintea ii zbura automat la Aleks; isi reveni in scurt timp, pe buzele ei aparand un mic zambet din nou*
- Surprinzator sau nu, azi tocmai am inceput lucrul... Si pot spune ca doar pe planul asta imi merge bine pana acum..
*ii raspunse, continuand sa-si mentina zambetul*
- Dar tu? Banuiesc ca in toata perioada asta ai reusit si tu sa fii fericit pe toate planurile...

Sus In jos
Oana

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Lun Oct 15, 2012 12:20 pm

*el a zambit auzind ca ea incepuse un serviciu nou si apoi s-a bucurat ca era totusi singura asta insemna ca putea sa incerce si el.*
-Si eu sunt fericit cel putin pe plan profesional o duc extrem de bine.Mai putin pe plan personal,dar nu totul e perfect in viata.
*a a adaugat el intr-un final.*

MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   

Sus In jos

Jane && Aleks<3
Sus 
Pagina 3 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: