Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cass & Luke<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 12:28 pm

Cass & Luke<3 Tumblr_mbnoduW5Ml1qhkbteo3_500
Cassandra Nilsson<3
19 ani - studenta la muzica<3
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 12:33 pm

Cass & Luke<3 Tumblr_mbq9zdSKr31qd8wdao1_500
Acelasi Luke, 19 ani, student la muzica Razz
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 12:48 pm

*si ajunse destul de tarziu in apartament, aproape de ora 10; se indrepta direct spre dormitor, simtindu-se mult prea obosita insa cand intra in camera, vazu o imagine pe care nu credea pe care o va mai vedea vreodata; isi scoase castile de la urechi, privirea ei fiind indreptata spre boxeri lui Lucas, insa in scurt timp isi ridica privirea spre chipul lui*
- Sper ca nu stam impreuna si ca e doar o greseala...
*zise ea destul de incet, privindu-l in continuare din acelasi loc*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 12:52 pm

*bineinteles ca nu ajunsese la cursuri;fusese depasit de petrecerea de noaptea trecuta, petrecere care il tinuse in pat toata ziua;se trezi in schimb cu doar 5 minute inainte, dupa care isi lua ceva de baut si se stradui sa ajunga din nou in dormitor;auzi insa usa, lucru care il facu sa se opreasca, chiar in fata ei*
sper ca am vedenii din cauza bauturii*sopti ca pentru el, incruntandu-se*cassie?
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 12:57 pm

- Din nefericire pentru amandoi nu ai vedenii...
*zise, insa apoi ofta si isi lua valiza mergand spre patul care facut; isi arunca usor cam nervoasa i-pod-ul pe pat, apoi isi dadu jos geaca de piele, incepand sa-si prinda parul lung intr-un coc, privindu-l*
- Oricum, sper ca sti ca daca intetionezi ceva, chiar si printr-un gand macar, te dau afara! Si nu oricum, ci pe geam!
*ii raspunse, insa apoi isi lua privirea de la el, incepand sa-si caute prin valiza ceva de imbracat*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 1:15 pm

*ii studie gesturile, realiza ca avea chiar sa doarma acolo si aveau sa imparta apartamentul respectiv;nu putu sa reactioneze initial, insa o facu odata ce o auzi*
nu poti locui aici..de ce locuiesti aici?
*era mahmur, adormit si clar confuz,dar se bucura totusi sa o vada*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 1:20 pm

*inghiti in sec cand il auzi si automat se opri din a mai face vreo actiune; isi intoarse usor capul spre el, pe chipul ei observandu-se o oarecare tristete*
- Pentru ca sunt studenta la Muzica, cum probabil esti si tu din moment ce ne afla in aceeasi camera? Sau ai uitat cumva cine m-a impis spre domeniul asta...?
*il intreba, incercand sa-si metina chipul serios*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 1:29 pm

*afirmatia sa ii aduse zambetul pe buze, nu stia daca din cauza amintirilor ori, cine stie, din cauza momentului reintalnirii*
atunci trebuie sa imi canti
*ridica usor din sprancene, dupa care isi lasa sticla undeva pe o masa din hol*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeDum Oct 28, 2012 1:37 pm

*observa expresia de pe chipul lui, insa expresia ei ramase aceeasi; iar atunci cand acesta reveni in camera, ea isi intoarse privirea, continuandu-si cautarea*
- Credeam ca sti foarte bine cum suna vocea mea. Dar chiar si asa, nu am de gand sa-ti dau auditii.
*ii raspunse, ridicand din umerii, insa apoi se indrepta spre baie, unde se schimba, ramanand asa<3, apoi reveni in camera si incepu sa-si stranga lucrurile, vrand sa doarma, chiar daca ar fi putut sa mai stea si sa continue sa vorbeasca cu el*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 6:02 am

*paru vizibil dezamagit, insa atentia i se indrepta spre sticla sa odatra ce o vazu disparand;se intoarse totusi destul de repede, lucru care il facu sa o priveasca initial cu o spranceana ridicata*
deci nu vom avea un cod al vestimentatiei..*spuse ca pentru el, dupa care zambi slab, usor plictisit*
duci gunoiul o data pe saptamana, nu consuma toata apa calda si nu-ti adu iubitii aici..asa ne vom intelege perfect*zambi*ah..si nu te atinge de chitara mea ori de sertarul cu lenjerie, indiferent de care iti vor fi fanteziile
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 7:57 am

*se intoarse usor cu fata la el in pat, privindu-l*
- Nici bine nu am venit si deja faci pe seful cu mine... Frumos asa, Luke.
*spuse ea usor cam ironica*
- Insa, cum tu ai condititiile tale, atunci le am si eu pe ale mele, iar conditia principala ar fi sa nu ma provoci. Iar tu sti prea bine de ce sunt capabila atunci cand sunt provocata, mai ales de tine.
*continua, privindu-l fix in ochi serioasa*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:08 am

*ii intalni privirea,insa ramase si el la fel de seiros, poate fiindca nu trecuse nici acum peste modul si motivul pentru care se despartisera*
da, cred ca amandoi stim de ce esti capabila*zambi slab, evitand sa o priveasca in cele din urma*
ar trebui sa dormi...e o petrecere alaturi spre miezul noptii,ceea ce te va tin treaza cu siguranta
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:11 am

*simti tonul lui usor acuzator, motiv pentru care hotarase sa-i raspunda cu aceeasi moneda*
- Mai capabil decat tine cred ca nu a fost nimeni, nici macar eu.
*zise ea, insa apoi pe buze ii aparu un zambet*
- Perfect. Atunci banuiesc ca la noapte o sa fii singurul care o sa doarma, deoarece eu am de gand sa merg in recunoastere...
*spuse, provocandu-l intr-un fel sau altul, chiar daca nu avea intentia cu adevarat sa mearga la acea petrecere*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:17 am

*o auzi, lucru care il facu sa zambeasca, usor fals insa, fortandu-se sa para totusi stapan pe situatie*
perfect..atunci iubita mea nu te va gasi aici si voi avea mai mult timp sa ii explic..ce cauta fosta mea prietena care m-a inselat in liceu, ce cauta in camera alaturata*zambi in continuare, dupa care merse spre dormitorul sau*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:21 am

*se incrunta si se ridica, mergand dupa el, simtindu-se intr-un fel geloasa*
- Daca tu chiar ai de gand sa-ti aduci vreo fufa in apartamentul asta te inseli! Eu personal am sa o tund la chelie daca o prind ca vine aici!
*ii raspunse, pe un ton usor cam amenintator, insa in scurt timp ajunse in fata lui*
- Si nu te-am inselat! Tu ai fost primul care a facut-o cu domnisoara Anna... Sau ai uitat cumva?
*zise, destul de sigura pe sine, privindu-l fix in ochi*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:27 am

*se astepta si nu prea sa vina dupa el;isi arcui totusi o spranceana odata ce o auzi*
conditia era ca tu sa nu aduci tipi aici, nu a spus nimeni ceva despre mine
*se incrunta in cele din urma si-si parasi sticla,atentia fiindu-i indreptata in totalitate spre ea,caci in secunda urmatoare o lipi usor de usa, inchizand-o pe aceasta in acelasi timp*
am iesit la o cafea, fiindca am fost prea amabil sa o refuz...nu m-am culcat cu ea*spuse usor serios,stand acum fara sa vrea lipit de ea*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:41 am

*inghiti in sec atunci cand el o lipi de usa si apoi se lipi de ea, insa in scurt timp isi lasa usor o palma pe pieptul lui, privindu-l incruntata*
- In timp ce erai inca cu mine, nu-i asa...?
*continua ea, cu vocea usor soptita, privindu-l inca fix in ochi, vrand sa-l impinga, desi ii placea sa-l simta din nou atat de aproape de ea*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:48 am

*o privi fix in ochi,soptindu-i la randul sau*
o simpla cafea, la care nici nu am mai ajuns, caci a pelcat din oras*ii sopti, buzele sale fiind acum langa urechea sa*
eu n-am avut insa norocul asta din partea ta..*sopti departandu-se brusc,amintindu-si de faptul ca, in incercarea de a-i plati cu aceeasi moneda,il inselase*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 8:56 am

*respira usurata parca atunci cand el se departa de ea, lasandu-si privirea pentru cateva clipe in jos*
- Minti. Pentru ca daca ar fi fost adevarat, poate ca nu ii raspundeai mereu la fiecare gest sau chiar vorbe...
*ii raspunse, ridicandu-si privirea apoi*
- Iar in ceea ce ma priveste, te asigur ca nu te-am inselat. Am incercat, e adevarat, insa nu am fost in stare sa continui si sa duc totul la ceea ce poate ai tu in minte.
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 9:17 am

*privi spre ea, parand vizibil suparat*
toata scoala vorbea despre minunata ta aventura..eram furios, insa nu m-am atins nicio clipa de ea si tu, dintre toti, ar fi trebuit sa stii asta
*sopti zambind slab*sper ca tipul si-a facut si isi face totusi treaba si in prezent
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 9:27 am

- Inca o tii pe a ta, Lucas? Vad ca nici acum, dupa cateva luni bune, nu te-ai schimbat...
*ii raspunse, insa apoi se intoarse, vrand sa iasa, considerand ca nu mai avea ce sa mai discute cu el, insa cand apasa pe clanta, descoperi ca usa era incuiata; se incrunta si se intoarse cu fata la el, privindu-l serioasa*
- Chiar ai de gand sa ma tii aici? Da-mi cheia, acum!
*zise pe un ton usor ridicat si usor nervos*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 9:44 am

*isi dadu ochii peste cap*
va trebui sa o astepti pe minunata mea iubita careia vrei sa ii scoti parul din cap, caci usa este blocata si ea e singura care o poate deschide pe dinafara..
*zambi usor plictisit*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 9:52 am

*auzindu-i vorbele, ofta*
- Mai bine de atat nici ca nu se putea...
*ii raspunse destul de ironica, insa apoi se indrepta incet spre patul lui, vrand sa doarma, mai ales ca nu putea sa iasa din acea camera si isi dorea sa se odihneasca dupa tot acel drum; asa se se intinse pur si simplu in patul lui, invelindu-se in scurt timp, iar cand isi lasa capul pe perna, simti parfumul lui placut impergnat acolo<3*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:09 am

*ofta si se apropie de patul sau,doar pentru a-i inchide lampa de pe noptiera*
de ce n-ai facut-o*sopti dupa un minut, moment in care se aseza pe fotoliul de langa pat,singurul loc in care ar fi putut sa stea in momentul respectiv*
de ce nu te-ai culcat cu el?
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:13 am

*isi deschise ochii atunci cand il auzi, privindu-l in timp ce se aseza pe fotoliu; auzindu-i intrebarile, pe chipul ei se observa acum o mica urma de tristete*
- Pentru ca poate te-am iubit prea mult ca sa fac asta? Pentru ca poate si acum te iubesc? Sti... aproape 4 ani de relatie nu pot fi stersi atat de usor... Cel putin cazul meu nu.
*ii raspunse pe un ton incet, privindu-l in continuare*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cass & Luke<3 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cass & Luke<3
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: