Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cass & Luke<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:17 am

*privi in jos odata ce o auzi;se ridica in cele din urma si se apropie din nou de ea,timp in care trase usor cearsaful invelind-o mai bine,sarutand-o totodata pe frunte*
sunt sigur ca ai ajuns sa ma urasti la fel de mult
ar trebui sa dormi, o sa iau canapeaua in seara asta..
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:31 am

*inchise usor ochii atunci cand ii simti sarutarea pe fruntea ei, insa auzindu-i apoi si ultima fraza, il prinse usor de mana*
- E destul loc si langa mine ca sa poti sa stai...
*ii zise incet, privindu-l cu chipul usor mai bland acum, preferand sa nu-i raspunda inca la vorbele de mai devreme*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:37 am

*privi spre mana ei, insa si-o trase pe a sa in cele din urma, insa nu brusc, ci usor delicat, doar pentru a inainta spre dulap;trase ceva pe el, pentru a nu sta in boxeri toata seara, dupa care se lasa usor langa ea, intorcandu-si in cele din urma privirea*
nu am glumit cu petrecerea...ar trebui sa dormi daca vrei sa te distrezi mai tarziu
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:43 am

*il privi in timp ce se imbraca si apoi se aseza langa ea, facandu-i in scurt timp loc langa ea; pastra o anume distanta intre el si ea, insa odata ce ii auzi vorbele ar fi vrut sa se apropie usor de el si sa cuibareasca la pieptul lui, asa cum facea de obicei*
- Asta era intentia mea... din pacate cineva mi-a cam scos-o din privire si mi-a atras atentia.
*zise, referindu-se la el, usor amuzata, insa apoi redeveni serioasa*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:52 am

*zambi slab*se blocheaza tot timpul, daca mi-as fi amintit de asta, probabilc a nu te-as mai fi lasat sa intri aici...mi-ai cam luat insa mintile
*se stramba referindu-se clar la usa respectiva*
heidi ar trebui sa ajunga aici pana spre 12
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:58 am

- Doar am facut asta mereu... Ma bucur ca reusesc sa o fac inca.
*zise ea, usor multumita, insa auzind de acea fata, un zambet siret i se asternu pe buze*
- Heidi zici... Numele meu suna mai bine decat al ei deja...
*spuse, incepand sa se compare cu ea, desi nu-i placea sa fie comparata cu nimeni*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:10 am

*rase auzind-o;isi lasa un deget pe nasul ei, alintand-o in gluma*iti urasti numele, urasti sa iti spun "cassie" cel putin...
*zambi inca*acum este o competitie?
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:15 am

- Asta e adevarat, insa poate in clipa de fata il iubesc.
*ii raspunse, ridicand usor din umeri, insa apoi incepu sa rada usor*
- Te rog, nu e deloc o competie daca una dintre noi deja invinge. Si deja stim amandoi ca as invinge orice fata daca ar fi sa concurez cu ea... deoarece stim amandoi care iti sunt preferintele in materie de fete...
*continua, privindu-l fix in ochi*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:30 am

sunt pus la incercare acum?*rase privind-o si incercand sa obtina acest raspuns de pe chipul sau*
ma voi logodi cu ea,cassie*sopti,apoi isi cobori privirea spre un colt al camerei,odata ce vazu doi ochi lucind in intuneric;zambi si se ridica in sezut,moment in care pisica lui sari in bratele sale*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:40 am

*vru sa-i raspunda la intrebare in acelasi mod in care in care o facuse si pana atunci, insa fix atunci ii auzi si restul vorbelor, lucru care o facu sa devina destul de serioasa si sa-si inghita practic orice fel de cuvant; nu-i raspunse pentru moment, privindu-i pisica care ii dadea practic un semnal de alarma ca nu era bine-venita acolo, deoarece nu putea sa o suporte deloc pe ea; se ridica in fund, stand cu spatele acum la el, insa intr-un final se ridica si incepu sa mearga incet spre geam*
- Si se pare ca numai pentru mine au contat cu adevarat toti anii astia de nu am reusit sa te inlocuiesc nici pana acum... avand in vedere ca tu deja esti hotarat sa faci un pas atat de mare cu o persoana cu care ai o relatie de doar cateva luni probabil...
*zise pe un ton vizibil afectat, insa apoi ofta usor si isi lasa privirea in jos*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:51 am

*nu realiza pe moment, insa in cele din urma isi dadu seama ca acest lucru o afectase;trase aer in piept si privi spre pisica, incercand sa o convinga sa stea la locul sau, dupa care se ridica si ajunse in spatele ei*
nu te-a inlocuit nimeni, nu am intentionat sa o fac si nu o voi face..lucrurile sunt doar..diferite acum*zambi slab si ii saruta usor umarul*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:59 am

*ii simti sarutarea pe umarul ei, insa apoi isi ridica privirea spre geam, oftand incet*
- Atunci cum se numeste asta, Lucas...?
*il intreba ea, insa apoi continua*
- Si in ce fel sunt diferite? Ca ea poate e mai buna ca mine? Poate ca e, nu zic nu, insa niciodata nu vei avea cu ea ce ai avut cu mine...
*ii raspunse, intorcandu-se usor cu fata la el*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 12:18 pm

si cred ca mi-ai exprimat clar ca nu voi mai avea parte de nimic,ultima data cand ne-am vazut
*spuse usor serios,privind-o*
nu este mai buna decat tine, poate doar in ochii tatalui meu care a acceptat ideea de a face muzica doar pentru a-mi aranja viata in orice alt fel posibil..
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 12:24 pm

- Poate ca am zis ce am zis, insa nu aveam de unde sa stiu ce imi rezerva viitorul.
*ii raspunse, ridicand usor din umeri*
- Si chiar atat de fricos ai devenit sau asta e doar o scuza ca mai tarziu sa gusti cativa stropi de celebritate...? Pentru ca nu erai asa. Lucas pe care il stiam eu era capabil sa intoarca lumea pe dos numai ca sa iasa ca el si nu se lasa dominat de nimeni... decat de mine, uneori.
*zise, usor amuzata la final*
- Iar tatal tau ma cunoaste si stie ca mie putin imi pasa de ce isi doreste pentru tine. Oricum, am fost cu tine, nu cu el, si el are propria lui viata pe care ar trebui sa se concentreze...
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 12:40 pm

*rase si-si ridica privirea spre ea*
nu mai sunt un tanar adolescent gata sa ii ignore pe toti cei din jurul sau, mai ales cand mai este viata cuiva in joc
*zambi slab*
e o fata extraordinara...tu esti o fata extraordinara si meriti mai mult de atat
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 12:46 pm

*ii auzi vorbele si deveni din nou serioasa*
- Viata cuiva in joc deci...
*repeta dupa el, insa apoi se intoarse si merse din nou spre pat*
- Cel putin cand erai un adolescent, iti asculta-i inima. Acum nu faci decat sa-i asculti pe ceilalti si sa nu acorzi atentie asupra pararii tale personale... si nu faci decat sa fi prin intr-un continuu joc de franghie, fiind prins la mijloc, asteptand ca una din cele doua parti care trag de tine sa termine odata jocul pentru a vedea pe ce parte de axezi si tu in sfarsit...
*se opri brusc si se intoarse usor spre el, privindu-l serioasa*
- Si daca vrei sa fii asa in continuare, atunci clar merit ceva mai bun si mai mult de o papusa care sa fie manevrata de colo-colo...
*zise, fiind poate usor cam dura, insa apoi se intinse usor in pat, la loc, stand insa cu spatele la el, ignorandu-i pisica*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 12:56 pm

nu esti in acest caz si tu celalalt capat al franghiei?
*spuse usor serios, privind-o in acelasi timp*
ai plecat, dupa promisiunea clara ca nu vom mai fi niciodata impreuna ori cel putin ca nu te vei mai incurca vreodata cu mine..nu poti aparea acum, dupa cateva luni,pretinzand ca iti pot cadea la picioare, nu cand facand asta, ar insemna sa frang inima unei femei care nu a facut decat sa ma iubeasca in ultimele luni si sa fie alaturi de mine...
*nu ridica tonul,nu incerca sa para nervos*
nu pot ca a doua zi sa ma razgandesc si sa arunc pe fereastra planuri facute de luni intregi, sperante facute de luni intregi, doar din simplul motiv ca m-am lasat manipulat de aceeasi dragoste din liceu si aceeasi femeie...de atunci
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 1:07 pm

*auzindu-i vorbele, isi dadu seama ca era practic imposibil sa mai doarma; ofta si se ridica din nou din pat, chiar daca nu-i facea deloc placere acel lucru; se intoarse apoi usor cu fata la el, privindu-l usor trista*
- Da, am spus asta, pentru ca am fost orbita prea tare de gelozie si poate si de multe alte sentimente negative, insa singurul care a facut sa-mi induca toate asta ai fost tu.
*zise, pe un ton incet si calm, vrand sa nu se mai enerveze*
- Si ti-am spui eu cumva direct ca vreau sa fim impreuna din nou? Nu. Doar am spus niste lucruri in asa fel incat sa-ti arat ca eu am sa fiu mereu mai buna decat orice femeie ar aparea in viata ta, pentru ca acelasi lucru se aplica si in cazul tau, in ceea ce priveste fiecare barbat care apare in viata mea. Insa, ca de obicei, interpretezi gresit si te grabesti sa tragi concluzii pripite... Asa ca din partea mea, nu ai decat sa fi cu cine vrei. Dar inceteaza cu saruturile si lipitul de usi daca vrei sa fi credibil. Pentru ca din cate imi amintesc eu bine, nu eu sunt cea care a inceput cu ele.
*continua, apoi se intoarse si merse spre biroul lui, cautand o agrafa pentru hartii; cand in sfarsit gasi una, o indrepta si merse spre usa, incercand acum sa deschida acea usa, sperand ca avea sa mearga micul ei truc*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 4:57 am

imi pare rau, o sa ma straduiesc sa nu te ating
*zambi slab si usor deranjat chiar de propriul sau comentariu;o urmari apoi confuz cu privirea;nu o stia o persoana chiar atat de indemanatica;in doar cateva secunde, usa se deschise, insa nu datorita agrafei,ci a lui heidi,care stratea acum cu privirea usor surprinsa spre cassie*
ti-am spus ca iti trebuie o alarma..o alarma care sa le tina departe pe toate fufele, departe de camera ta*spuse ea deranjata,cu aceeasi atitudine superioara*
fetele astea..nici nu le poti intelege*spuse trecand pe langa ea*
esti bine? spune-mi ca nu a facut si aceasta vreun gest extrem in a-ti castiga iubirea*sopti dezgustata*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 6:04 am

*zambi usor atunci cand reusise sa descuie usa, insa usa se deschise in continuare, lucru care o facu automat sa redevina serioasa; o privi pe cea care intra in camera, arcuindu-si acum o spranceana, privind-o in timp ce se indrepta spre el*
- Nu stiam ca sunt o fufa, insa multumesc ca aflu cate ceva nou despre mine...
*spuse ea destul de ironica, insa apoi continua*
- Si stai linistita! Nu ti-l fura nimeni... E numai si numai al tau. Eu oricum l-am avut acum ceva timp, inaintea ta. Asa ca nu am nevoie de ramasitele cuiva. Se pare insa ca tu vrei sa ai ramasitele altcuiva...
*zise, zambind mandra, apoi iesi din camera si merse in camera ei*
Sus In jos
Flory

Flory


Mesaje : 23
Data de inscriere : 28/10/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 10:39 am

*fu cat pe ce sa ii ia apararea lui cassie, insa odata ce o auzi, se incrunta si o privi plecand*
noua..mea colega de camera..*sopti serios;heidi insa nu il asculta, ci inchise brusc usa, privindu-l serioasa*
imi esti cu siguranta dator cu o explicatie*sopti usor suparata;nu primi una in schimb,caci odata ce o saruta,o facu sa uite de asta;in cateva minute insa realiza ca pisica sa disparuse;disparuse intr-adevar,chinuindu-se acum sa intre in dormitorul lui cassie;parea ca totusi tinea mai mult la ea decat la tipa din camera lui luke*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 10:53 am

*ajunse in camera ei si fix cand vroia sa inchida usa, vazu cum pisica lui intra la ea in camera; ofta si se lasa in jos spre ea, incepand sa o mangaie usor, privind-o usor trista*
- Acum nu ma mai urasti, nu-i asa...?
*vorbi ea cu pisica, insa apoi se ridica usor si merse spre valiza ei, pe care o puse ulterior pe pat, incepand sa-si caute apoi ceva de imbracat*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cass & Luke<3 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cass & Luke<3   Cass & Luke<3 - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cass & Luke<3
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: