Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jane && Aleks<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorMesaj
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:13 pm

*inghiti in sec auzindu-i vorbele, insa apoi isi intoarse capul spre Aleks, privindu-l incruntata; acum incepea sa o enerveze destul de tare, insa parintii ei deja incepura sa-l chestioneze, uitand parca de ea; ofta si isi intoarse privirea in fata, tatal ei venind intr-un final spre ea, incepand sa vorbeasca cu ea; evita insa sa vorbeasca despre minciuna pe care Aleks o aruncase, stiind ca acum chiar nu avea sa mai aiba scapare de el*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:19 pm

*lui Aleks ii placea sa se joace asa cu vietile persoanelor asa ca asta nu era ceva nou si isi juca frumos rolul de sotul iubitor in fata parintilor lui Jane.era chiar usor defapt sa se prefaca in fata acelor oameni cat de mult o iubea el pe Jane si ce sot bun era el.s-a uitat la ea zambind larg considerand deja ca el detinea controlul in situatie.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:22 pm

*intre timp Jane il ruga pe tatal ei sa reuseasca sa obtina externarea ei, insa fix inainte ca el sa ii raspunda, o auzi pe mama ei invitandu-l pe Aleks sa stea impreuna cu ea acasa la ei; automat isi intoarse privirea spre mama ei si implicit spre el, insa era sigura ca reusise sa le atraga atat de usor atentia, mai ales ca el era exact pe gustul lor si exact genul de barbat cu care vroiau sa o vada*
- Sunt sigura ca Aleks este mult prea ocupat aici cu diversele lui cazuri ca sa se poata muta cu mine in New York.
*se grabi ea sa spuna, privindu-l pe Aleks fix in ochi destul de inexpresiva*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:31 pm

*auzind afirmatia ei si-a arcuit sprancenele si a zambit din nou larg si foarte sigur pe sine.*
-Sunt aproape sigur ca pot sa imi vad de de treburile mele si din New York.Adica de ce as alege serviciul in locul iubitei mele sotii?
*a zis el uitandu-se la Jane.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:36 pm

*continua sa-l priveasca chiar si atunci cand el termina sa vorbeasca si isi intoarse privirea spre tatal ei, rugandu-l din nou sa ii ia acea externare; isi intoarse apoi privirea spre Aleks, privindu-l din nou fix in ochii*
- Normal... de ce ai alege tu munca in locul meu...?
*zise, desi prin vorbele ei se referea deja la altceva; ofta si se ridica intr-un final cu greu, mergand spre singurul dulap din salon, vrand sa se schimbe, sperand sa fie lasata singura acum*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:38 pm

-Niciodata nu as alege munca in locul tau pentru ca stii doar ce sentimente profunde am eu pentru tine.
*a adaugat el zambind larg si extrem de convingator catre ea si parintii ei dupa care i-a luat pe acestia de acolo ca sa o lasa pe Jane sa se schimbe.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeSam Oct 27, 2012 12:44 pm

*inghiti din nou in sec insa nu mai zise acum nimic; se schimba apoi destul de greu si se gandi pentru o clipa chiar sa plece singura, ca toti sa-i piarda urma; asa ca isi lua geanta si restul hainelor si pleca, iesind intr-un final din spital, luand primul taxi pe care il gasise>Smile*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:12 am

*Aleks s-a prins ca ea disparuse pentru ca numai venea odata asa ca s-a hotarat sa plece din spital pentru ca era convins ca ea o facuse deja.o vazuse cum lua un taxiu si s-a urcat in masina sa si a urmarit taxiul acela pana in locul unde a coborat ea si anume la apartamentul ei.a parcat masina si a coborat dupa care s-a apropiat de blocul ei si a asteptat-o acolo.*
-Te duci undeva,Jane?
*a intrebat el.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:17 am

*credea ca scapase de el atunci cand luase acel taxi, insa el o urmarise, asa ca fix cand sa intre in bloc, dadu peste el*
- Ce vrei de la mine, Aleks?
*il intreba ea, privindu-l trista, deja satula de acel joc al lui*
- Pentru ca e clar ca iti doresti ceva din moment ce nu ai de gand sa ma lasi deloc in pace...
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:20 am

-Stiu ca poate parea un gest extrem de nemilos dar vrei sa-ti zic adevarul?Imi place sa ma joc cu vietile oamenilor.E un fel de mijloc de distractie pentru mine atunci cand ma plictisesc.
*a zis el dupa care si-a arcuit buzele intr-un zambet larg.*
-Te duci la Fat Frumos ca sa te ia de nevasta?Prost sa fie daca o sa te mai ia avand in vedere ca l-ai dat afara asa pe nepusa masa.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:31 am

*ii venea sa-l bata atunci cand il auzi, insa nu se simtea deloc in stare sa faca asta; ii auzi si restul vorbelor si ofta lasandu-si privirea in jos*
- Ma bucur ca sti sa ma judeci atat de mult... Si nu te intereseaza pe tine unde am de gand sa merg.
*zise, apoi trecu pe langa el, intrand in bloc, reusind sa prinda liftul rapid deoarece cineva tocmai coborase, urcand fara ca el sa intre cu ea in lift*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:34 am

*Scott era deja la apartamentul ei si statea pe canapea.nu putea sa plece asa cu una cu doua asa ca statuse acolo si nu facuse nimic.avea sa plece intr-un final odata si odata insa poate nu acum era timpul.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:39 am

*ajunsa la etajul la care statea, merse direct spre apartamentul ei; vru sa descuie usa, insa usa era deja descuiata, insa nu prea ii mai pasa de ce avea sa se intample, asa ca intra si incuie usa, respirand usurata; se indrepta apoi spre living, vrand sa ajunga in dormitor, insa fix cand intra in incapere, dadu peste Scott; inghiti in sec, privindu-l fix in ochi, destul de trista*
- Oricat de mult ma urasti probabil... te rog doar sa nu-i dai voie lui Aleks sa intre...
*il ruga insa simti cum aproape se prabusea pe loc, simtindu-se mult prea slabita; insa, reusi se se aseze in scurt timp pe canapea, lasandu-si capul pe palme*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:44 am

*a auzit usa si cand si-a intors privirea a vazut-o pe Jane intrand in camera parand extrem de trista dintr-un anumit motiv sau altul si cand auzi motivul isi daduse seama ca avea de ce sa fie asa.*
-Nu.
*a zis el simplu uitandu-se la ea cu blandete dupa care s-a apropiat si i-a ridicat capul si a mangaiat-o usor pe chip.*
-Nu te urasc.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:48 am

*reusi sa-si mai revina, astfel ca atunci cand ii ridica privirea, reusi sa-l priveasca fara sa-i mai fie chiar atat de rau*
- Dar... mai devreme ma urai...
*ii raspunse privindu-l fix in ochi, inghitind din nou in sec*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:51 am

-Nu te urasc,Jane.Nu te-am urat nicio clipa.
*a zis el uitandu-se in ochii ei.*
-Eu mereu te-am iubit.In schimb,nenorocitul ala n-o sa te iubeasca niciodata cum o fac eu.Nu ii pasa de tine.
*a completat el.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:56 am

*ii auzi vorbele, insa atunci cand el pomenise de Aleks, ofta si isi lasa privirea in jos*
- Eu nu l-am ales pe Aleks. Niciodata nu am facut-o pentru ca am vrut sa te tradez. Iar acum a reusit sa le bage in mintea parintiilor mei faptul ca el e sotul meu... La fel cum a facut-o si cu medicii... Si nu vrea sa ma lase in pace deloc.
*ii raspunse, ridicandu-si privirea, privindu-l din nou trista*
-Iar eu nu am puterea sa-l denunt la politie avand in vedere ca este cine este...
*continua, oftand, vrand sa-si ia din nou privirea de la el*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 10:59 am

-Nu vrei mai bine sa fugim?Putem sa plecam departe si ca sa poti scapa de el si sa ne putem construi viata impreuna,Jane.Eu vreau sa ne casatorim pentru ca stii prea bine cat de mult te iubesc.
*a zis el foarte sigur pe sine si tragand speranta ca ea avea sa accepte sa fuga cu el cat mai departe de Aleks si de rautatile lui.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:03 am

- O sa ma gaseasca oriunde m-as duce...
*ii raspunse, oftand, lasandu-si din nou privirea in jos, insa in scurt timp se lasa usor pe spate, lipindu-se de spatarul canapelei*
- De ce a trebuit sa ma bag in asta?
*isi zise mai mult pentru sine, inchizand usor ochii*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:08 am

*si-a asezat mana pe umarul ei auzind ca ea ii spunea ca Aleks avea sa-i gaseasca oriunde.*
-Ai incredere in mine.N-o sa ne gaseasca.
*a continuat el fiind extrem de increzator in sine si dorind sa ii arate ca el mai avea cativa asi in maneca fata de Aleks.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 11:12 am

*isi intoarse privirea spre el, privindu-l trista*
- Nu vreau sa fiu o fugara, Scott... Eu nu sunt asa... Niciodata nu am fost si nici nu voi incepe sa fiu din cauza unui nesimtit.
*ii raspunse, prinzand intr-un fel un pic de curaj, gandindu-se ca pana la urma, nu avea ce sa-i faca Aleks daca avea sa se impuna in fata lui*
- Asa ca o sa ramanem aici si o sa-i dau peste nas ori de cate ori doreste ceva de la mine... si o sa fac sa regrete ca m-a calcat pe coada.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
Jane && Aleks<3
Sus 
Pagina 10 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: