Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 PLAYYY<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul
AutorMesaj
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:25 am

*nu vroia sa o vada suferind asa dupa copil asa ca era dispus sa faca orice,inclusiv sa ii aduca copilul sau daca nu sa ii faca altul.*
-Daca ai nevoie de mine pentru ceva as putea sa te ajut.
*a zis el batand un apropo subtil prin care ii spunea ca ar fi fost in stare sa se duca sa ia copilul de la Eric ca sa i-l aduca ei.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:27 am

*auzindu-i vorbele se incrunta usor*
- Prefer mai bine sa-l las cu Eric decat sa aiba parte de o cearta continua intre mine si Eric pe tema ca i-am rapit copilul...
*ii raspunse ea, apoi se indeparta de el, mergand spre geam, incercand sa-l evite pentru cateva clipe*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:30 am

-Atunci banuiesc ca va trebui sa treci peste acest lucru si sa ii lasi lui copilul in timp ce tu iti cladesti propria viata.Sperand ca vei accepta sa ti-o cladesti alaturi de mine.
*i-a zis el dupa care i-a sarutat usor buzele in mod foarte delicat.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:38 am

*ii simti in scurt timp prezenta in spatele ei, motiv pentru care isi intoarse capul spre el, insa fix atunci o saruta; ii raspunse incet, insa in scurt timp se departa putin, privindu-l la fel de trista*
- Realizezi ca am doar 20 de ani, nu-i asa?
*il intreba ea brusc, vrand sa-i sugereze faptul ca i se pare ca este mult prea tanara ca sa-si cladeasca deja o viata cu cineva*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:41 am

*s-a uitat la ea amuzat dupa care i s-a adresat.*
-Nu te-am cerut de nevasta.Incercam sa-ti ofer o oportunitate de a-l uita pe Eric.
*i-a raspuns dupa care a inceput sa rada.chiar credea ca o cerea de nevasta?*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:45 am

*incepuse sa o amuze chiar si pe ea situatia, incepand sa rada usor*
- Asta ai lasat de inteles, asa ca imi pare rau insa nu e vina mea ca tu nu vorbesti chiar atat de clar si ai alte intentii...
*ii raspunse ea, ramanand cu privirea la el*
- Insa doar daca astea iti sunt intentiile, atunci presupun ca sunt dispusa sa incerc asta...
*ii zise, reusind acum sa-si mentina un mic zambet dulce pe buze;Wink*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:52 am

-Adica te pot ajuta sa scapi de Eric.Cred ca asta conteaza foarte mult.Stiu ca n-am fost foarte clar dar mi se pare ca am fost pe aceeasi lungime de unde acum cateva nopti.
*i-a zis el referindu-se normal la acea noapte nebuna dintre ei.*

Eric
-Cine vrea sa scape de Eric?Planuiti sa ma omorati asa de repede?
* a zis Eric atunci cand a patruns in camera cu un zambet pe chip.plecase de la club unde avusese treaba si trecuse pe acasa,dar nu o gasise pe Pam asa ca a luat drumul cazinoului si ajuns acolo ea era cu Alcide.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:56 am

*vroia sa-i raspunda lui Alcide, insa fix cand vroia sa faca asta, in incapere aparu Eric; se incrunta usor si se intoarse cu fata la el, privindu-l cu bratele incrucisate la piept*
- Sa-nteleg ca esti atat de invicibil incat poti trece chiar si de paza... Minunat... Alta treaba nu aveai decat sa-mi faci o vizita, Eric? Nu stiam ca-ti este atat de dor de mine...
*ii raspunse ea sarcastica, incercand sa-si pastreze chipul serios*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 9:58 am

-Buna Alcide!
*a zis el afisand un zambet larg catre acesta dupa care s-a intors spre Pam.*
-Scumpo,mie mi-e dor de tine in fiecare secunda a vietii,doar pentru ca tu nu stii asta nu inseamna ca nu e si adevarat.Chiar nu aveam alta treaba,mi-am terminat treaba si m-am gandit ca o vizita din partea mea nu ti-ar fi stricat.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:03 am

- Si ar trebui cumva sa apreciez asta...?
*il intreba ea brusc, insa apoi facu cativa pasi, apropriindu-se de el*
- Nu vrei tu mai bine sa faci cale intoarsa si sa ma lasi in pace? Am destula treaba, iar tu nu faci decat sa-mi iei din timp cu glumele tale proaste...
*ii zise destul de serioasa, desi se astepta in continuare la niste replici ironice din partea lui*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:27 am

-Draga nu am facut glume proaste.Eu am venit aici sa vorbesc cu tine.Foarte serios.
*i-a zis el asteptand sa fie luat in serios si dupa care s-a uitat la Alcide pentru ca vroia sa vorbeasca cu ea singur.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:29 am

- Zau? Sa vorbim despre ce? Sa continuam toate discutiile non-sens? Atunci chiar te rog sa continui fara mine...
*ii raspunse ea, vizibil trista, apoi se intoarse si merse spre birou, asezandu-se la loc pe scaunul ei confortabil:x*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:36 am

-Alcide,te rog poate ar trebui sa ne lasi sa discutam pentru ca imi doresc foarte mult sa vorbesc cu Pam.
*i-a zis el lui Alcide care intr-un final,s-a lasat convins sa plece,si indata ce a facut asta.*
-De ce ai plecat?
*a intrebat el asezandu-se pe scaunul liber.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:39 am

- Nu cred ca te priveste asta...
*ii raspunse ea direct, privindu-l cu aceiasi expresie*
- Si nu te va privi de fapt niciodata... Si in plus, nu vad de ce imi ceri explicatii acum, cand tu ai fost singurul de vina ca m-ai facut sa plec.
*ii zise, vocea ei trand intr-un fel sau altul tristetea pe care o simtea*
- De fapt, stai, nu esti tu de vina, ci eu, pentru ca nu am ramas la fel de proasta incat sa raman cu tine si sa iti suport orgoliul nesfarsit...
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:52 am

-Nici nu stii ce lovitura primeste orgoliul meu in clipa asta numai faptul ca am venit aici deja inseamna ca mi-am calcat pe orgoliu si am devenit mai maleabil.
*I-a zis el incepand sa bata cu degetele de biroul ei in timp ce o analize pe domnisoara Pam.*
-Ce pot sa fac ca sa te aduc inapoi?Sunt dispus sa fac orice.Si imi pare rau pentru vorbele dure adresate.Imi retrag orice vorba pe care am spus-o.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 10:57 am

*ii auzi vorbele si putea spune usor ca nu-i venea sa creada ce aude*
- Acum ma vrei inapoi, Eric? Dupa ce ti-ai batut pur si simplu joc de mine, vii si imi spui ca ma vrei inapoi? Pentru ce? Nu ti-ai gasit cumva o noua jucarie si ai decis sa o folosesti pe ultima?
*il intreba ea, intrisdandu-se si mai mult*
- Pleaca, Eric. Te rog... Asta inainte sa chem paza te dea chiar ea afara...
*ii zise destul de dura, privindu-l fix in ochii*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:00 am

*o privea neutru chiar era in stare sa-l scoata pur si simplu de acolo?*
-Ti-am zis ca nu pot stau fara tine.Ti-am zis ca te plac si am vorbit foarte serios atunci,dar nu inteleg de ce nu ma crezi?Crezi ca ai fost singura ranita?Poate ca eu te-am ranit prin vorbele mele dar tu m-ai ranit prin gesturile tale.Crezi ca mi-a picat prea bine,atunci cand te-am vazut cu Alcide.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:07 am

- Daca tot te simti ranit, de ce nu o arati, Eric? Nu citesc minti ca sa pot sa-mi dau seama ce ai patit! Iar eu chiar nu am chef de jocuri, cum se pare ca tu ai...!
*ii zise pe un ton ridicat, ochii sai incepand sa joace in lacrimi, deoarece deja era mai mult decat satula sa vorbeasca cu el si sa-l asculte cum se victimizeaza de fiecare data*
- Te rog frumos, pentru ultima oara, sa pleci!
*ii spuse acum pe un ton incet, incercand sa se abtina sa nu planga in fata lui*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:17 am

*observa ca ea chiar nu se mai putea abtine sa nu planga si el acum se simtea prost din cauza asta.nu vroia sa o raneasca dar nici el nu scapase neranit pentru ca el trebuia sa o vada cu Alcide si trebuia sa suporte cum ea se saruta cu altu cand el nu o inselase nicio clipa.nu il mai interesase nimeni infara de ea.s-a ridicat de la locul lui si s-a indreptat spre ea.*
-Nu vreau sa suferi din cauza mea dar crede-ma ca nici mie nu mi-a fost usor atunci cand te-am vazut cu Alcide.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:23 am

*auzindu-i vorbele si auzind din nou faptul ca il aducea in discutie pe Alcide si persista pe faptul ca practic il inselase, intinse o mana in fata, vrand sa-l opreasca; inghiti in sec, lacrimile cazandu-i pe obraji*
- Inceteaza chiar acum, Eric! Tu esti singurul de vina ca m-a impins in bratele lui, pentru ca daca nu alegeai sa te comporti asa cu mine, poate ca relatia dintre noi statea diferit acum...!
*ii spuse din nou tipand, deoarece deja nu mai suporta sa-i auda acele vorbe; inghiti in sec si se ridica din acel scaun din nou, indreptandu-se din nou spre geam, vrand sa se fereasca din nou de el, pentru a nu o vedea cum plange; renunta sa-i mai zica sa plece, deoarece deja era inutil sa-i zica acele lucruri, mai ales ca lui se parea ca nu-i pasa atat de mult*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:36 am

* si tot el ajunsese sa fie cel rau in povestea asta asa ca nu stia de ce anume isi mai batea capul.nu vroia sa o vada plangand dar daca ar fi stiut cum se simtea si el nu ar mai fi urlat acum.o urmari cu privirea in timp ce se indrepta spre geam si a renuntat intr-un final.*
-Bine,Pam.Banuiesc ca am zis totul.Stii unde il gasesti pe Alex daca vrei sa vii sa-l vezi.
*i-a zis el dupa care s-a indreptat spre iesire si da a inceput sa lacrimeze atunci cand a ramas singur.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeDum Oct 07, 2012 11:39 am

*ii auzi vorbele si poate ca se asteptase ca el sa vina sa o ia in brate, sa o opreasca din plans, sa faca orice doar ca sa o linisteasca, insa se parea ca nu avea parte de acel lucru din partea lui; motiv pentru care atunci cand ramase singura in birou incepu sa planga mai tare, reusind sa o raneasca destul de mult prin atitudinea lui*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 7:57 am

*Alcide a revenit in biroul ei numai ca sa o gaseasca pe Pam plangand.iar reusise sa o supere Eric.si-a indreptat pasii spre ea si si-a asezat mainile pe umarii ei.*
-Pe bune,nu are rost sa plangi pentru el.E dus asta e clar.
*a adaugat el simtindu-se extrem de dezamagit de faptul ca Eric nu putea sa se comporte ca un barbat.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 8:04 am

*nu vroia ca Alcide sa o vada asa, in acea stare vulnerabila, considerandu-se atat de usor de ranit acum; insa, cand ii simti trupul aproape de al ei, il lua pur si simplu in brate, strangandu-l cu putere, de parca asta i-ar fi dat ei forta sa mearga mai departe; prefera sa nu-i mai raspunda, ci doar sa stea acolo, in bratele lui si sa se descarce de toate acele trairi mult prea stranse inauntrul ei*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 8:08 am

*el a strans-o in brate si spera ca avea sa se linisteasca cu aceasta ocazie.considera ca Eric nu merita nimic.s-a dezlipit usor din imbratisare si i-a sarutat fruntea intr-un mod delicat dorind sa ii arate ca cineva tinea la ea,daca Eric nu o facea.cu el putea sa vorbeasca despre tot putea sa ii spuna ce o deranja,pentru ca el avea sa o asculte fara sa o judece.*
Sus In jos
Continut sponsorizat





PLAYYY<3 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
PLAYYY<3
Sus 
Pagina 12 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: