Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 PLAYYY<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul
AutorMesaj
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 8:20 am

*desi ii ridicase privirea, ea vroia sa si-o fereasca din nou de a lui; asa ca in scurt timp isi ascunse usor chipul in pieptul lui masiv, incercand sa se linisteasca, desi se putea observa o mica schimbare la starea ei de spirit; ofta si intr-un final se desprinse de el, privindu-l fix in ochii, nepasandu-i de machiajul stricat*
- Pot sa raman la tine cateva zile?
*il intreba ea brusc, continuand sa-l priveasca in ochii*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 8:52 am

*el i-a sters lacrimile care le vedea pe obrazul ei si apoi i s-a adresat.*
-Poti sa stai cat vrei tu la mine.
*i-a spus el foarte natural fiind incantat ca ea venea sa stea la el.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:26 am

*isi lasa usor capul pe mana lui atunci cand incepu sa-i stearga lacrimile, privindu-l fix in ochi in continuare*
- De ce trebuie sa fii atat de bun cu mine, Alcide? De ce faci toate astea...?
*il intreba ea, privindu-l in continuare fix in ochi, sperand ca nu fusese prea directa si stricase momentul*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:28 am

* el i-a zambit fetei larg dupa care i s-a adresat acesteia.*
-Pentru ca imi placi Pam.Imi pasa de tine si de ceea ce simti chiar daca altora nu le pasa.
*a zis el facand referire la Eric binenteles,dupa care a strans-o din nou usor in brate.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:32 am

- Si accepti atat de usor sa fi folosit, Alcide? Chiar si de mine? Pentru ca la urma-urmei... asta am facut...
*ii raspunse ea, oftand incet, privindu-l in continuare fix in ochi, desi dadu sa se fereasca de el din nou si sa-si odihneasca chipul din nou pe pieptul lui*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:34 am

*stia ca fusese folosit,dar credea ca pe masura ce trecea timpul situatia avea sa se schimbe radical.*
-Poate ca m-ai folosit acum,dar cine zice ca situatia nu se va schimba?
* a intrebat el desi nu putea sa fie sigur de asta,dar orice era posibil pana la urma nu?*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:38 am

- De unde ai atat de multa siguranta? Pentru ca mi-ar trebui si mie macar putina...
*ii zise ea acum usor mai intrigata de acea discutie, vrand practic sa-l cunoasca mai bine; desigur, ca oricat de mult ar fi vrut ea acum sa dea timpul inapoi si mintea ei sa nu mai fie acaparata de Eric aproape in intregime, nu putea deloc sa faca asta;
se departa usor de el si se indrepta acum spre birou, vrand sa-si ia geanta si apoi fardul, doar ca sa se uite in oglinda si sa vada cum arata chipul ei, insa in acelasi timp ii astepta inca raspunsul*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:45 am

-Putem incerca.Adica eu voi incerca sa te fac sa uiti de Eric pentru ca asta cred ca imi este datoria intr-un fel.Adica banuiesc ca si tu vrei asta dupa ce s-a intamplat azi.Nu cred ca merita lacrimile tale.
*i-a zis el dupa care i-a mangaiat usor chipul si a afisat un zambet apoi i-a sarutat buzele in mod delicat.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 10:47 am

*nu apuca sa-i raspunda si pe moment chiar renunta sa-si mai caute fardurile, lasandu-se purtata de acel sarut; cand insa ramase fara aer, se retrase incet, privindu-l in ochi*
- Daca o sa mai continui asa mult, probabil ca am sa-l uit curand...
*ii raspunse, zambind usor, renuntand de tot sa-si mai caute fardurile*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:21 am

-Asta si vreau!
*i-a spus el dupa care si-a apropiat buzele iar de ale ei.chiar era hotarat sa o faca odata sa uite de Eric.*
*intensificase sarutul de data asta si parea ca ea avea sa ii raspunda.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:28 am

***

*trecura vreo cateva zile in care Pam nu mai ii daduse lui Eric nici un semn de viata; ar fi vrut sa mearga pana la el acasa, mai mult de dragul lui Alex, insa nu vroia sa dea ochii cu el, cel putin nu dupa ce se intamplasera intre ei in ultimul timp; asa ca mereu o puteai gasi muncind la acea ora, preferand sa-si ingroape acolo orice fel de sentiment*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:33 am

*Eric venise la cazinoul ei mai mult ca sa ii spuna vestea ca el era tatal adevarat al lui Alex.Care erau sansele sa se intample asa ceva?foarte mici.dar simtea nevoia de a impartasi vestea cu Pam.a intrat in biroul ei si a gasit-o muncind.*
-Am venit ca sa te anunt ultimele vesti.
*a zis el apropiindu-se de biroul ei.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:38 am

*isi ridica intr-un final ochii din acele hartii, privindu-l inexpresiva*
- Nu am de gand sa-ti mai tin din nou morala, deoarece mi-as bate gura degeaba, insa nu am de gand nici sa te ascult... Asa ca poti sa pleci direct si sa-ti tii vestile pentru tine, Eric...
*ii zise, asteptandu-l sa faca stanga imprejur si sa plece=))*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:41 am

-Stiu ca vrei sa plec,dar crede-ma ca vrei sa auzi asta pentru ca te priveste si pe tine si pe Alex.Sunt tatal lui.Ala adevarat.Adica eu eram cel cu care ai facut-o in noaptea aia cand l-ai conceput.Da eu eram.
*a zis el uitandu-se la ea cu o privire serioasa.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:52 am

*ii auzi vorbele, insa deja nimic nu o mai impresiona cand venea vorba de el, nici macar acel lucru care avea sa o afecteze*
- Si ce propui...?
*il intreba ea directa, privindu-l fix in ochi, renuntand la munca pentru moment*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:56 am

-Pai propun sa te intorci acolo unde ti-e locul adica in casa mea.Sper ca vei accepta sa vii cu mine.
*a zis el tragand speranta ca avea sa vina cu el.a analizat-o in timp ce ii vorbea si observa felul sexy in care era imbracata.ii placea dar a decis sa nu comenteze asupra acestui lucru,dar avea sa o faca la un moment dat daca lucrurile se imbunatateau intre ei.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 11:59 am

*ii auzi vorbele si se ridica intr-un final de pe scaun, ajungand in scurt timp in fata biroului sau; se sprijini usor de el, incrucisandu-si mainile la piept, privindu-l la fel de inexpresiva*
- Nu.
*ii raspunse direct si simplu, sperand ca asa poate o va intelege, prin acel raspuns direct*
- Nu vreau sa ma intorc la tine.
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:02 pm

-Nici nu ma asteptam sa zici da.Pentru ca ar fi fost prea usor ca sa nu ajung sa ma milogesc pe aici de tine ca sa vii inapoi.Se pare ca iti place sa imi ingreunezi situatia.Da,ma milogesc de tine sa vii acasa.
*i-a zis el uitandu-se in ochii ei vazand cat era de hotarata sa nu vina,dar spera ca milogeala lui avea sa fie de efect.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:05 pm

*vazu ca din nou nu vrea sa renunte si dadu sa-i raspunda, insa simti o scurta ameteala si renunta pentru cateva clipe sa-l mai priveasca; isi ridica intr-un final privirea spre el, chinuindu-se parca sa-si mentina privirea pe chipul lui*
- Am spus nu, E...
*si lesina<3=)))*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:07 pm

*el a prins-o cand ea a lesinat si a dus-o direct la spital.acolo a fost preluata de medici si dupa un set de analize,doctorul a venit la Eric si i-a zis ca Pam era insarcinata,iar el a ramas poker face nici macar nu stia daca era al lui sau al lui Alcide.s-a intors in salonul ei asezandu-se pe un scaun din apropiere asteptand ca ea sa isi revina.ii cumparase si un buchet de flori,adica de crini albi ca sa ii ofere cand se trezea. *
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:12 pm

*se trezi cu greu si cand deschise ochii dadu de un cu totul alt decor decat cel in care era mai devreme; isi inchise ochii din nou, insa intr-un final ii deschise si isi roti privirea prin salon, vazandu-l intr-un final pe Eric*
- Nu-i asa ca nici in Iad nu scap de tine...?
*spuse ea sarcastica, inchizandu-si ochii la loc*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:19 pm

-Ce-ar fi infernul fara mine?O eternitate plictisitoare.
*i-a zis el arcuindu-si sprancenele si zambindu-i larg dupa care i-a dat florile si a decis sa ii zica vestile.
-Esti insarcinata.
*i-a zis el natural de parca ii zicea ca avea o simpla durere de cap.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeLun Oct 08, 2012 12:26 pm

*in prima instanta nu-i prea pasa de vorbele lui, insa se trezi in scurt timp cu acel buchet de flori in brate; inghiti in sec atunci cand auzi acea veste ii venea sa arunce cu acele flori in el; ramase insa calma, tacuta, privindu-l, intr-un final ii vorbi*
- Atunci o sa fac un avort
*ii raspunse ea intr-un final, parca fara nici un fel de tragere de inima, insa apoi puse florile de-o parte si se intoarse cu spatele la el*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 9:45 am

*s-a uitat la ea cu o expresie neutra auzind raspunsul ei.*
-Nu te-ai gandit ca ar trebui sa ma intrebi si pe mine sau pe cel care e tatal copilului?Adica poate sa fie Alcide.
*a afirmat el fiind convins ca Alcide era tatal copilului lui Pam.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitimeMar Oct 09, 2012 9:52 am

- E copilul tau. Doar de aceea nici nu imi doresc sa il pastrez.
*ii raspunse ea din nou parca mult prea dura, de parca acel copil nu era si el o mica fiinta care la urma-urmei nu avea nicio vina*
- Cu Alcide m-am protejat, pe cand cu tine nu... Iar asta cred ca te lamureste acum indeajuns incat sa nu mai ai nicio indoiala...
*zise, continuand sa stea cu spatele la el*
Sus In jos
Continut sponsorizat





PLAYYY<3 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: PLAYYY<3   PLAYYY<3 - Pagina 13 Icon_minitime

Sus In jos
 
PLAYYY<3
Sus 
Pagina 13 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: