Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


FORUM<3
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Jane && Aleks<3

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:08 pm

- Normal ca nu vrei sa te simti vinovat... De ce sa simti tu un sentiment atat de trist ca asta?
*ii raspunse ea destul de ironica, insa apoi dadu din nou sa treaca de el*
- Si de ce continui subiectul asta? Chiar atat de gelos ai devenit incat sa-mi faci tot interogatoriul asta?
*il intreba ea, insa apoi incepu sa mearga, cu pas grabit, indreptandu-se spre scari*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:11 pm

-Eu gelos?Te inseli amarnic.Daca as fi fost gelos as fi incercat sa te iau de sub nasul lui Scott,dar nu sunt.Insa totusi gandeste-te ca poate nu e chiar asa de perfect.Poate si el te inseala pe tine.
*a zis el in timp ce se deplasa in acelasi ritm cu ea dorind sa faca cumva sa o convinga sa ramana insa nu era gata sa se puna in genunchi or stuff like that.nici macar nu era stilul lui asa ca incerca in orice alt mod.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:13 pm

*isi intoarse capul spre el, privindu-l la fel ca mai devreme*
- Atunci ce incerci sa faci acum nu se numeste tot a fi gelos?
*il intreba, arcuindu-si o spranceana, in timp ce cobora inca scarile, insa apoi isi intoarse capul, privind in jos*
- Si credeam ca doar pe mine ma priveste daca Scott ma inseala sau nu si ramane la latitudinea mea sa aleg daca sa-l iert sau nu.
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:16 pm

-Ce fac eu acum se numeste incercare de a te convinge sa ramai aici ca sa putem lucra impreuna.Nu vreau sa ma duc sa-mi caut pe altcineva care nu e la fel de eficient.Sincer, cred ca noi doi am lucra foarte bine impreuna si in continuare.
*a zis el afisand un zambet atat de caracteristic lui sperand ca ea va fi data pe spate si avea sa fie convinsa.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:19 pm

- Vrei sa spui de fapt atragator si dispus sa faca sex cu tine oricand iti doresti tu, nu-i asa?
*il corecta ea, intorcandu-si scurt privirea spre el, privindu-l fix in ochi*
- Pentru ca sunt sigura ca nu vei mai gasi o alta blonda proasta care sa-ti pice atat de usor in plasa...
*continua, fiind destul de directa, privind acum din nou scarile in timp ce coborau*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:24 pm

-Sexul se poate face in timpul liber.
*a zis el ridicand din umeri si uitandu-se la ea.*
-Sau daca te tenteaza sexul la serviciu desigur putem sa aranjam si asta pentru ca nu e asa de greu.Ideea e ca nu esti asa de usor de inlocuit asa ca nu m-am uitat la culoarea parului tau si nu am zis niciodata ca esti proasta sau naiva.
*a continuat el coborand scarile alaturi de ea cu atentie.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:27 pm

- Minunat... acum te faci ca ploaua...
*zise, mai mult pentru ea, fara sa-si mai intoarca capul spre el; continua sa mearga, reusind sa ajunga si la ultima treapta, iar in scurt timp grabi pasul, iesind in scurt timp din cladire*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:29 pm

*se simtea jignit de faptul ca ea credea ca el considerase vreodata ca era o proasta.*
-Pe bune,Jane.Sexul dintre noi e ceva natural.Suntem doi oameni care se potrivesc din acest punct de vedere.Si ti-am zis chiar nu am considerat niciodata ca esti o blonda proasta.Cred ca ar trebui sa te mai gandesti la oferta mea.
*a zis el in timp ce o urma afara din cladire.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeMier Oct 24, 2012 12:35 pm

*si deja incepea sa o enerveze destul de tare vorbele lui, facand-o sa se opreasca din mers*
- Sa ma gandesc la ce, Aleks? La faptul ca munca pentru tine e doar un pretext ca sa ma ai din nou? Pentru ca e deja a doua oara cand vin la tine si ma privesti ca in noaptea aceea, ba chiar si continui sa te comporti ca atunci, de parca relatia dintre noi doi n-ar fi una de sef si angajat... Asa ca imi pare rau pentru tine daca esti atat de orgolios incat sa nu recunosti nici macar un gram din realitate, ci preferi sa te disculpi de orice fel de vina...
*ii raspunse pe un ton usor cam nervos, apoi isi lasa privirea in jos si trecu strada, insa fix atunci o calca masina<3=))*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 9:44 am

*cu un minut mai devreme discuta cu ea si dupa s-a trezit ca peste ea dadea masina.clipa aceea chiar avusese un impact emotional asupra lui asa ca s-a indreptat spre locul unde Jane zacea pe asfalt.era ranita grav asa ca le-a cerut unor oameni din apropiere sa cheme salvarea si dupa cateva minute aceasta a dus-o la spital iar el a mers acolo ca sa vada cum avea sa evolueze starea ei de sanatate.chiar daca ea credea altceva lui ii pasa foarte mult de ea in ciuda faptului ca nu o arata.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:27 am

*se trezi dupa multe, multe ore, simtindu-se destul de slabita; daca ar fi fost dupa ea, ar fi ramas in acea stare de somnolenta indusa in continuare, mai ales cand isi deschise ochii si il vazu pe Aleks langa ea; inchise ochii la loc, intorcandu-si capul spre tavan*
- Ce cauti aici?
*il intreba pe un ton extrem de ragusit, inca tinandu-si ochii inchisi*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:33 am

*a privit-o poker face atunci cand l-a intrebat ce cauta acolo dupa care si-a dres glasul si i s-a adresat uitandu-se la ea desi ea se chinuia sa nu faca eye contact cu el.*
-Cum adica ce caut aici?Am venit sa ma asigur ca o sa fii bine dupa ce am vazut cu ochii mei cum o masina a dat peste tine.Probabil ca niciodata nu o sa trec peste acest soc.Deja imi doresc sa numai traversez o strada.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:38 am

- Am supravietuit, poti pleca acum...
*ii raspunse dupa ce-l auzi, insa apoi isi intoarse privirea spre el, privindu-l*
- Pana la urma, nu ai de ce sa-ti faci atatea griji pentru mine... Nu esti nici macar amicul meu ca sa faci asta.
*continua, insa apoi o asistenta veni in salon, incepand sa vorbeasca cu ea in timp ce-i verifica pe acolo semnele de la aparate, adresandu-i-se odata "doamna Reed"; atunci cand auzi se incrunta, intorcandu-si privirea spre Aleks, privindu-l total inexpresiva, asteptand ca asistenta sa iasa*
- Doamna Reed deci... Cumva mi-am pierdut memoria si sunt sotia ta iar totul a fost doar in capul meu din cauza vreunei come in care m-am aflat...?
*zise mai mult ironica, privindu-l in continuare*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:49 am

*nu se astepta cu adevarat ca asistenta sa vina sa o strige pe Jane doamna Reed insa a tacut din gura.insa ea observase ca fusese strigata asa si imediat i-a atras atentia asa ca prima minciuna care i-a venit in cap i-a turnat-o lui Jane.*
-Defapt chiar ti-ai pierdut memoria.Ai uitat ca noi doi ne-am casatorit si ca ne iubim asa de mult?Jane,ma dezamagesti.Esti iubirea vietii mele.Ma simt ranit.
*a continuat el incercand sa joace postura sotului iubitor si ranit lucru care ii iesea de minune.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:53 am

*se incrunta usor atunci cand il auzi, deoarece parea destul de ireal totul, de parca intreaga ei viata nu ar fi existat parca; pentru o clipa incepuse sa se indoiasca si sa-l creada, insa incerca sa-si pastreze increderea in sine si sa nu se lase atat de usor pacalita*
- Cred ca glumesti... Eu nu am cum sa fiu casatorita cu tine, care nu esti decat un afeiat care ma vrea doar pentru o pardita de sex... Si ca tot veni vorba de casatorie... Unde e Scott? Macar atat sper ca ai facut si tu, sa-l fi chemat... desi ma cam indoiesc de asta...
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 11:55 am

-Scott adica vrei sa zici fostul tau iubit si actual amant?Probabil ca e pe drum sigur a aflat si el ca esti aici.Ma ranesti,Jane.Mereu ai facut-o.Nu ti-a pasat niciodata de mine cu adevarat.Mereu l-ai vrut pe Scott pentru ca mereu ai zis ca el e domnul perfect insa eu sunt cel care te iubeste cu adevarat.
*a zis el turnand minciunile care ii veneau natural si culmea era ca era si un actor foarte bun.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:00 pm

*inghiti in sec, intr-un fel nevenindu-i sa creada ce auzea din gura lui*
- Dar...
*se opri, continuand sa-l priveasca, insa intr-un final isi intoarse din nou capul spre tavan, stiind ca practic nu avea cum sa-l contrazica; se simtea mult prea slabita si dupa acel accident nici nu mai era atat de sigura de realitatea in care se afla; ofta si inchise ochii*
- Las-o balta...
*zise cu ochii inca inchisi, refuzand sa-l mai priveasca*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:04 pm

-Dar ce Jane?Daca vrei sa spui ceva poti sa o faci.Nu te judec si niciodata n-am facut-o.Te iubesc prea mult ca sa te judec.
*a adaugat el dandu-si seama ca se pricepea cu adevarat la toate chestiile astea cu sotul perfect si se putea specializa in asa ceva.acum isi dadea si el seama ca era bun de ceva.a privit-o pe Jane cu o privire blanda si incerca sa ii atraga atentia asupra lui.*
-Jane,scumpo,uita-te la mine.Nu ma rani si mai tare.
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:07 pm

*inghiti in sec din nou atunci cand ii auzi vorbele, considerandu-l deja patetic; insa nu mai spuse nimic acum, preferand doar sa se intoarca cu spatele la el; isi deschise acum ochii, fara sa-l mai aiba in aria sa vizuala, continua sa se uite in fata acum*
- Dar nimic... Am nevoie sa raman singura... Crezi ca poti sa ma lasi singura ceva timp pana reusesc sa-mi limpezesc mintea?
*il intreba ea, fara sa se intoarca cu fata la el*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:10 pm

*se intreba daca nu cumva daduse gres si incepea sa se prinda ca el vorbea prostii.insa totusi a decis ca poate ar fi trebuit sa o lasa putin singura ca sa ii lase impresia ca el facea ce isi dorea ea.*
-Desigur.
*a fost tot ce a zis el si apoi a iesit din salon si a incercat sa ramana afara timp de cateva minute.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:15 pm

*il privi cum iese din salonul ei, lasand-o in sfarsit singura; ofta si isi lasa usor privirea spre bratul ei stang care era in ghips; si-o ridica intr-un final, insa apoi inchise ochii din nou, sperand ca avea sa adoarma si avea sa se trezeasca mai tarziu la realitate*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:20 pm

Aleks
*s-a intors in salonul ei cateva minute mai tarziu si a observat ca ea isi inchisese ochii dupa care a lasat-o sa se odihneasca.*

Scott
*aflase si el ca logodnica lui era in spital si a cautat-o de unul singur gasindu-o intr-un final si a intrat in salon dupa care s-a apropiat de pat si a sarutat-o usor pe buze,apoi si-a intors privirea spre Aleks si s-a incruntat insa l-a ignorat.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:25 pm

*auzi usa deschizandu-se de doua ori, insa nu-si deschise ochii decat in clipa in care simti acel sarut familiar pe buzele ei; il privi pe Scott, intorcandu-si privirea spre Aleks, indoindu-se din nou de propria sa memorie, insa, apoi il privi din nou pe Scott*
- Ce cauti aici...?
*il intreba ea usor cam confuza, insa mai mult din simplul fapt ca nu stia exact care e realitatea=))*
Sus In jos
Oana

Oana


Mesaje : 292
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:27 pm

-Am venit sa te vad.
*a zis el uitandu-se la ea cu blandete stiind ca ea probabil suferise grav in urma accidentului.*
-Nici nu stii cat ma bucur ca esti in viata.Cred ca as fi murit fara tine.
*a zis el in timp ce se uita la ea si o analiza vazand cat era de ranita si simtind cum i se rupe inima.*
Sus In jos
Thea.
Admin
Thea.


Mesaje : 320
Data de inscriere : 26/09/2012

Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 12:31 pm

*inghiti in sec, privindu-l incruntata; acum chiar nu stia ce sa mai creada, insa intr-un final isi intoarse privirea spre Aleks, privindu-l pentru cateva clipe; isi intoarse apoi privirea spre Scott, privindu-l la fel de confuza ca si mai devreme*
- Ai venit sa ma vezi in acelasi timp in care Aleks, care se presupune a fi sotul meu... e fix langa mine...?
*il intreba ea, la fel de confuza, privindu-l fix in ochii*
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Jane && Aleks<3   Jane && Aleks<3 - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos
 
Jane && Aleks<3
Sus 
Pagina 8 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: RPG :: PLAY-
Mergi direct la: